ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce e mai impotrtant in viata?

+12
Spitzy
diddra
Cezar
red_light
Emanuel
Ligy
darius
Makaveli`
Igas
beckham
Romina
Al|n
16 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de red_light Mier 21 Noi 2007 - 21:11

mersi
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Ligy Mier 21 Noi 2007 - 23:02

totzi se iau de Emanuel peste tot...pff..saracutzu:))

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de darius Mier 21 Noi 2007 - 23:04

Nu va temeti n-am uitat BMW-ul.... ala o sa-l am cand o sa iau permisu.Dar daca dupa ce iau permisu fac acident si mor.................asa ca imi traiesc viata din plin pt ca nu stiu ziua cand voi muri................Sa va mai zic ceva:oricata bogatie are un om nimic nu-i mai presus decat VIATA..........
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Igas Joi 22 Noi 2007 - 18:34

De acord DARIUS, dar, n-are nici un rost să ne gândim mereu la ce-i mai rău.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de darius Joi 22 Noi 2007 - 22:45

Da domn profesor aveti dreptate dar tot timpul trebuie sa punem raul in fata prima data si dupa acea binele..........
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Igas Joi 22 Noi 2007 - 22:51

Nici vorbă. Răul vine el şi nechemat şi ce trebuie să se întâmple se întâmplă.
După cum spuneam şi altă dată un singur lucru e obligatoriu pe lumea asta: să mori.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Ligy Vin 23 Noi 2007 - 11:06

Igas a scris:Nici vorbă. Răul vine el şi nechemat şi ce trebuie să se întâmple se întâmplă.
După cum spuneam şi altă dată un singur lucru e obligatoriu pe lumea asta: să mori.
De acord cu dumneavoastra...

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Emanuel Vin 23 Noi 2007 - 14:46

Lol daca ,crezi ca ai o soarta si nu ca tio faci singur daca traiesti sa mori,daca tu crezi ca viata asta e sa mergem in Pamant atunci taiativa venele viata e un dar pe care trebuie sa-l pretuiesti cat mai mult dar sunt o gramada de obstacole naturale sau create de om care ne ,,ispitesc'' .....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Igas Vin 23 Noi 2007 - 15:14

Emanuel a scris:Lol daca ,crezi ca ai o soarta si nu ca tio faci singur daca traiesti sa mori,daca tu crezi ca viata asta e sa mergem in Pamant atunci taiativa venele viata e un dar pe care trebuie sa-l pretuiesti cat mai mult dar sunt o gramada de obstacole naturale sau create de om care ne ,,ispitesc'' .....
Care este ideea mesajului tău?
Eu n-am înţeles nimic.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Cezar Vin 23 Noi 2007 - 15:54

Nici eu emanuel, schimbi 5 subiecte in 2 cuvinte.... Smile
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Emanuel Vin 23 Noi 2007 - 16:04

Domnul Igas vorbeste despre ,,rau'' ca un superstitios dar am spus ca nu exista,e doar creatia noastra tre sa fim realisti nu raul vine la noi,noi il cream,Daca,crezi ca viata are ,,reguli'' taieti ve...nele
Eu personal cred ca nu suntem creati de nimeni si teama,nu isi are rostul chiar si teama de moarte poate e ceva nou,poate nu e nik doar ne descompunem spuneam ca in viata trebuie sa lupti sa fii cel mia bun (ori in bine ori in rau) si nu sa respecti anumite reguli impuse pana la urma de oameni caci nu avem certitudinea ca sunt ,,trimise'' de fiinte superioare
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 23 Noi 2007 - 16:15

Depinde,cateodata noi creem raul,dar cateodata vine el singur,cand nu te astepti...cand ti`e lumea mai draga...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Al|n Vin 23 Noi 2007 - 16:51

Emanuel a scris: ,,rau'' - nu exista,e doar creatia noastra tre sa fim realisti nu raul vine la noi,noi il cream,Daca,crezi ca viata are ,,reguli'' ...
Eu personal cred ca nu suntem creati de nimeni si teama,nu isi are rostul chiar si teama de moarte poate e ceva nou,poate nu e nik doar ne descompunem spuneam ca in viata trebuie sa lupti sa fii cel mia bun (in bine) si nu sa respecti anumite reguli impuse pana la urma de oameni caci nu avem certitudinea ca sunt ,,trimise'' de fiinte superioare
Foarte adevarat. Credinta omului trebuie sa fie instinctul lui, in puterile lui... in esenta generala de BINE... si nu ca altii care toata viata traiesc niste vieti mediocre, de frica ca cineva ii va pedespsi PENTRU CA AU AVUT CURAJUL SA TRAIASCA... respecta niste 'reguli' cretine de frica pedepsei... isi inving trairile... acumuleaza frustari... MOR PE ZI CE TRECE DAR NU O STIU, sunt morti cu mult inainte de moarte fizica si intr-un final nu cred ca vor primi rasplata pentru ca nu AU trait CAND ar fi trebuit sa o faca... au facut-o de frica, ceea ce nu poate fi rasplatit. Multi sunt vii dar putini traiesc. Emanuel, nicio data sa nu iti fie frica SA TRAIESTI... si nu uita regulile sunt facute tot de oameni pentru anumiti oameni. Trebuie sa intelegi ca nu toti pot fi asa... celor mai multi le e invinsa vointa de mici... devin vegetativi... stalpi de baza ai societatii... Nu toti au putere, esti nascut cu ea, las-o libera, sunt sigur ca el stie de ce vorbesc... Si la judecata EL nu te va intreba 'de ce ai iubit' ci 'AI IUBIT DESTUL'? LONG LIVE ROCK'ROLL!


Ultima editare efectuata de catre Al|n in Mar 15 Apr 2008 - 9:14, editata de 1 ori
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Igas Vin 23 Noi 2007 - 17:56

Emanuel a scris:Domnul Igas vorbeste despre ,,rau'' ca un superstitios dar am spus ca nu exista,e doar creatia noastra tre sa fim realisti nu raul vine la noi,noi il cream,Daca,crezi ca viata are ,,reguli'' taieti ve...nele
Eu personal cred ca nu suntem creati de nimeni si teama,nu isi are rostul chiar si teama de moarte poate e ceva nou,poate nu e nik doar ne descompunem spuneam ca in viata trebuie sa lupti sa fii cel mia bun (ori in bine ori in rau) si nu sa respecti anumite reguli impuse pana la urma de oameni caci nu avem certitudinea ca sunt ,,trimise'' de fiinte superioare
Ai înţeles greşit ideea mea. Îi replicam doar lui Darius care spunea că trebuie să punem răul înainte. Când spuneam că răul vine nechemat exprimam ideea că nu trebuie să ne gândim la el, ci să ne trăim viaţa cu mult optimism. Iar în privinţa ultimei afirmaţii, spuneam că nu trebuie să avem nicio constrângere, nimic nu este obligatoriu. Era de fapt un mesaj superoptimist.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Al|n Vin 23 Noi 2007 - 18:11

Igas a scris:
Emanuel a scris:Domnul Igas vorbeste despre ,,rau'' ca un superstitios dar am spus ca nu exista,e doar creatia noastra tre sa fim realisti nu raul vine la noi,noi il cream,Daca,crezi ca viata are ,,reguli'' taieti ve...nele
Eu personal cred ca nu suntem creati de nimeni si teama,nu isi are rostul chiar si teama de moarte poate e ceva nou,poate nu e nik doar ne descompunem spuneam ca in viata trebuie sa lupti sa fii cel mia bun (ori in bine ori in rau) si nu sa respecti anumite reguli impuse pana la urma de oameni caci nu avem certitudinea ca sunt ,,trimise'' de fiinte superioare
Ai înţeles greşit ideea mea. Îi replicam doar lui Darius care spunea că trebuie să punem răul înainte. Când spuneam că răul vine nechemat exprimam ideea că nu trebuie să ne gândim la el, ci să ne trăim viaţa cu mult optimism. Iar în privinţa ultimei afirmaţii, spuneam că nu trebuie să avem nicio constrângere, nimic nu este obligatoriu. Era de fapt un mesaj superoptimist.
Cu siguranta Emanuel a interpretat total gresit postul. Dar iarta-l ... avea nevoie de o afirmatie sa o poata contrazice, ideile stateau sa explodeze in el si nu a mai stat sa analizeze ce vrea sa zica postul...important era sa se exprime,va dobandi si control cu timpul... are flacara in suflet...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Igas Vin 23 Noi 2007 - 18:21

Emanuel: NU TE LĂSA!
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de diddra Lun 14 Apr 2008 - 10:51

In viata, este importanta viata in sine, normal dar asta e filozofie.
Tot ce te poate face sa te simti bine este important, restul dati la o parte.
Adevaratii invingatori nu sunt neaparat eroii din povesti sau din istorie, ci numai cei care la acel final al vietii, pot zambi.

diddra
junior
junior

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/04/2008

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Spitzy Lun 14 Apr 2008 - 21:48

Cel mai important in viata,dupa mine ar fii sanatatea ca,daca ai sanatate poti sa faci ce doresti.....parerea mea

Spitzy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 201
Varsta : 34
Location : treaba mea
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Ligy Mar 15 Apr 2008 - 17:53

Spitzy a scris:Cel mai important in viata,dupa mine ar fii sanatatea ca,daca ai sanatate poti sa faci ce doresti.....parerea mea
Hai ca ai si tu dreptate Wink.

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de sky Mier 16 Apr 2008 - 10:48

Viata trebuie sa stii sa ti-o traiesti si nu in ultimul rand sa o pretuiesti....sunt multe lucruri importante in viata: tu, familia, prieteni,etc si acestea sunt toate conditionate de anumiti factori: sanatate,bani,nororc...
sky
sky
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 01/04/2008

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de bishop Mier 16 Apr 2008 - 12:31

pentru mine scrie mai jos
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Emanuel Mier 16 Apr 2008 - 13:06

Mai jos unde?
Sau te refereai la mesajul, lui Sky?

sky a scris:Viata trebuie sa stii sa ti-o traiesti si nu in ultimul
rand sa o pretuiesti....sunt multe lucruri importante in viata: tu,
familia, prieteni,etc si acestea sunt toate conditionate de anumiti
factori: sanatate,bani,nororc...

Sunt de acord cu aceasta parere dar e complicat sa ,,stii sa traiesti'' pentru ca mai mult ca sigur din dorinta ,,de a trai'' faci lucruri pe care le regreti
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de termica Mier 16 Apr 2008 - 17:46

Era o vorba(VIATA BANII sau MUSTATA) lsvader0 lsvader0

termica
junior
junior

Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 24/03/2008

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de pitbull89 Sam 6 Mar 2010 - 8:57

sanatate au avut si cei de pe titanic si au murit majoritatea,deci eu aleg sa am noroc pt ca daca am noroc am de toate
pitbull89
pitbull89
junior
junior

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Location : everywher
Data de inscriere : 02/03/2010

Sus In jos

ce e mai impotrtant in viata? - Pagina 2 Empty Re: ce e mai impotrtant in viata?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum