Sufletul de lângă tine Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sufletul de lângă tine

+2
darius
Igas
6 participanți

In jos

Sufletul de lângă tine Empty Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de Igas Lun 12 Noi 2007 - 22:28

Vorbiţi despre animalele voastre preferate, de cele de lângă voi.
Vorba cântecului:
"Din bucata mea de pâine
Am crescut un om şi-un câine.
Omul azi nu mă cunoaşte,
Câinele mă recunoaşte."
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de darius Joi 15 Noi 2007 - 22:55

de acord cu dom profesor
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de Al|n Joi 15 Noi 2007 - 23:08

De ce imi iubesc animalele si animalele in general? Nu stiu, tot ce stiu e ca le iubesc enorm... un om oricand te poate trada, pe cand ele niciodata... tin minte la moartea unui om cainele acestuia a rupt lantul si a sarit in groapa peste sicriul acestuia, zgaria lemnul cosciugului... avea un urlet de durere pe care nu o sa pot sa il uit, pe cand unul din copii acestuia radea... in final a fost chemat cineva sa il impuste, nu a mai putut fi scos, musca tot... Am 4 caini, toti sunt infiati de pe strada, am avut o catea... BELA, care a trecut prin multe, cand imi auzea vocea si dupa ani era in stare sa rupa usa sa vina la mine... din pacate a murit... si azi dupa 2 ani imi e dor de ea... Acum am 4 handralai care is niste alintati... dar seful lor e evident PISICUL MITI, cel mai tare mat... cand iese afar face ordine... e un dur... cand is si eu prin preajma... Laughing
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de beckham Vin 16 Noi 2007 - 2:02

tare domn profesor.....AL|n
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de Emanuel Dum 18 Noi 2007 - 21:35

Da uneori un caine e mai ,,curat ca un om''......si te ajuta neconditionat dar fiecare cu punctele lui forte.....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de pitbull89 Joi 4 Mar 2010 - 14:01

si eu sunt un mare iubitor de animale mai mult decat de oameni.eu stiu ca animalele sunt niste fiinte nobile si totodata niste ingeri pt oamenii buni la suflet.multi le dispretuiesc pt faptul ca lor animalele li se par inferioare iar ei se cred "superiori".ce animal isi omoara puiul?!NICIUNUL,pe cand omul isi omoara copii sau copii parintii pe cand animalele nu.
CINE ESTE INFERIOR SI CINE ESTE SUPERIOR ??!!
desi omul este superior genetic animalelor eu cred ca este mai "animal" decat un animal si pot sa va dau un exemplu concret cine a vazut filmul COLT ALB stie. acesta este un exemplu.
un alt exemplu este acela ca multi sunt impotriva rasei pitbull spunand ca este o rasa care nu stie decat sa atace si ca este instabila emotional.
inca de mult se practica luptele intre caini(si este dur ca si acum se mai practica) si de multe ori vedeai un pitbull implicat in lupta,nu el este de vina pt ca a ajuns asa ci omul,pt ca in timp ce el se lupta pt propria viata, "omul" se amuza si animalul sufera.
cine este "animalul" din acest peisaj dur.
intradevar pitbull-ul este un animal care impune respect,duritate si frica dar sa nu uitam ca ORICE ESTE POSIBIL,cu dragoste,respect,ingrijire se poate schimba si sa-ti devina CEL MAI BUN PRIETEN
Daca ar fi sa aleg in a ucide un om sau un animal as alege sa ucid OMUL FARA NICI O DURERE DE INIMA SAU MUSTRARE DE CONSTIINTA !!!
pitbull89
pitbull89
junior
junior

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Location : everywher
Data de inscriere : 02/03/2010

Sus In jos

Sufletul de lângă tine Empty Re: Sufletul de lângă tine

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum