Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rock,Pro si Contra

+10
barzu
Al|n
Loby'
Ionutz
amelia
beckham
Ligy
Makaveli`
eaASy
Emanuel
14 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de red_light Vin 8 Feb 2008 - 23:30

=)) nu la asta ma refeream. si eu ascult acdc Twisted Evil. au muzik buna si sunt o trupa respectata. dar spun ca au si ei muzica satanista. nu toata dar au cateva piese.
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Al|n Vin 8 Feb 2008 - 23:40

red_light a scris: si ACDC are piese satanice.
Asta e o ABERATIE. ACDC NU AU PIESE SATANISTE, NU CREDE TOT CE CITESTI PE NET... Orice cretin poate interpreta ce vrea, in mintea unui dezaxat si Luceafarul de Eminescu poate fi o piesa satanista...o poate interpreta cum vrea, faptul cu mexicanul nu dovedeste nimic ci doar faptul ca exista dezaxati mintal.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de red_light Vin 8 Feb 2008 - 23:52

Al|n a scris:
red_light a scris: si ACDC are piese satanice.
Asta e o ABERATIE. ACDC NU AU PIESE SATANISTE, NU CREDE TOT CE CITESTI PE NET... Orice cretin poate interpreta ce vrea, in mintea unui dezaxat si Luceafarul de Eminescu poate fi o piesa satanista...o poate interpreta cum vrea, faptul cu mexicanul nu dovedeste nimic ci doar faptul ca exista dezaxati mintal.
nu cred tot ce citesc pe net. a fost o emisiune pe disocovery, fbi files. eu nu cred ca psihologii de acolo sunt incompetenti astfel incat sa catalogheze gresit o piesa.
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Al|n Sam 9 Feb 2008 - 0:12

red_light a scris:
Al|n a scris:
red_light a scris: si ACDC are piese satanice.
Asta e o ABERATIE. ACDC NU AU PIESE SATANISTE, NU CREDE TOT CE CITESTI PE NET... Orice cretin poate interpreta ce vrea, in mintea unui dezaxat si Luceafarul de Eminescu poate fi o piesa satanista...o poate interpreta cum vrea, faptul cu mexicanul nu dovedeste nimic ci doar faptul ca exista dezaxati mintal.
nu cred tot ce citesc pe net. a fost o emisiune pe disocovery, fbi files. eu nu cred ca psihologii de acolo sunt incompetenti astfel incat sa catalogheze gresit o piesa.
Atunci cu siguranta nu ai inteles ce vroiau sa zica, intelege ca se refereau la faptul ca acel dezaxat a interpretat gresit o piesa, putea fi si o piesa de opera si ca in joc e mintea bolnava a unui cretin.Un caz nefericit, iar de aici pana a spune ca ACDC au piese sataniste e mult.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de red_light Sam 9 Feb 2008 - 10:58

Highway To Hell (1979) (Young, Young, Scott)

Somewhere a clock strikes midnight And there's a full moon in the sky You hear a dog bark in the distance You hear someone's baby cry A rat runs down the alley And a chill runs down your spine Someone walks across your grave And you wish the sun would shine No one's gonna warn you And no one's gonna yell 'Attack' And you don't feel the steel Till it's hanging out your back CHORUS: I'm your Night Prowler, asleep in the day I'm your Night Prowler, get out of my way Look out for the Night Prowler, watch you tonight I'm the Night Prowler, when you turn out the light ... Too scared to turn your light out 'Cos there's something on your mind Was that a noise outside your window? What's that shadow on the blind? As you lie there naked Like a body in a tomb Suspended animation As I slip into your room CHORUS Solo CHORUS I'm your Night Prowler, break down your door I'm your Night Prowler, crawling 'cross your floor I'm your Night Prowler, make a mess of you, yes I will Night Prowler, and I am telling this to you There ain't nothing you can do (Shazbot Nunu Nunu)


asta e piesa, si e chiar povestea criminaluluiu. cretinu ala nu a facut nimik mai mult decat sa aplice ceea ce i s`a spus in piesa.
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Al|n Sam 9 Feb 2008 - 18:29

Daca te referi la piesa formatiei AC/DC Highway To Hell, faci o mare confuzie, nu acelea sunt versurile piesei, ci acestea:
Living easy, living free
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too

I'm on the highway to hell

No stop signs, speed limit
Nobody's gonna slow me down
Like a wheel, gonna spin it
Nobody's gonna mess me round
Hey Satan, payin' my dues
Playing in a rocking band
Hey Momma, look at me
I'm on my way to the promised land

I'm on the highway to hell
(Don't stop me)

And I'm going down, all the way down
I'm on the hïghway to hell

Pentru ultima data, nu fa confuzie intre actiunile unui dezaxat si motivele pe acesta le gaseste pentru justificarea actiunilor sale. Cum am spus ROCK-UL NU ESTE PENTRU ORICINE. Sa acuzi o formatie ca AC/DC de satanism sau cel putin o legatura cat de mica cu acesta, e deplasat. De fapt ASTA e veche teorie MANELISTA conform careia AC/DC = SATANISM. Cei care o sustineti sau aveti dubii privitor la muzica rock si legaturile acesteia cu satanismul, VA RECOMAND SA NU ASCULTATI ROCK.... vedeti, nu se stie ce se poate intampla....
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de red_light Sam 9 Feb 2008 - 20:25

nu. am pus piesa in unul din posturile anterioare, piesa se numeste night prowler
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Emanuel Sam 9 Feb 2008 - 20:57

biLoaCi a scris:emanuel e limitat...rock pro trupelor care merita...rocku` a fost adus in dizgratie de cateva trupe de c*c*t...exact cum au fost beastie boyz pt rap. Concluzia e k nu trebue judecata muzica rock ci fiecare trupa in parte.

gou barzu Very Happy

Zi dc is limitat da sincer!
I K Y MDF! Macar zi cine esti sa stiu cine zice ca imi e superior in orizontul conoasterii ....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Ax3ll Dum 18 Mai 2008 - 17:44

rock-ul este o muzica foarte buna si poate fi chiar relaxanta dak sti sa o intzelegi.
insa putzini sunt aia care stiu sa inteleaga si sa interpreteze muzik rock si mesajul pe care il transmite. De aceea nu sunt asa de multzi care asculta acest gen de muzik, dar in ultima perioada am observat k numarul lor a crescut
Ax3ll
Ax3ll
junior
junior

Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 16/04/2008

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Dorin Sam 8 Noi 2008 - 11:14

https://www.youtube.com/watch?v=siBoLc9vxac

Guns N' Roses - November Rain pana si rating-ul s-a blocat . . . ff faina piesa . . .
Dorin
Dorin
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 625
Location : Everywhere
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Rock,Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Rock,Pro si Contra

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum