Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

+6
Makaveli`
Ligy
Victoria
Al|n
red_light
Emanuel
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Mier 21 Noi 2007 - 14:43

Unii profesori care nu intzeleg anumite chestii au o contributie mare la lipsa muzici pe hol deoarece ei nu cred ca orice problema are rezolvare de ex crede ca scoala vrea manele si o sa fie manele=discoteca in loc de relaxare sau ca nu se vor impaca elevii asupra unui gen de muzik acestia spun lucruri cat se poate de reale dar nu vor sa stie ca se poate si in alt mod,fiecare elev sa-si posteze preferintele si piesele care sunt de mai multe ori puse,cu acordul dirigintelui SAU fiecare sef de clasa isi consulta clasa in privinta pieselor puse urmand sa aleaga cele mai putin violente sau care plac mai multora,care piesa are mai mult sustinere,care dupa aceea asteapta aprobarea dirigintelui e cam de munca dar merita (nu fiti lenesi:P) SAU ca cel care se ocupa de organizare lipseste de la ore TOTAL FALS poate ultimele 5 min din ora 1 elev din aceasta frumoasa scoala lipseste 5 min....ce mare paguba...acum doar nu dureaza 5 min sa se ,,incarce'' nu mai sunt casetofoane sau pentium1 ar fi foarte frumos sa avem muzik in pauze,ca si un ideal implinit multe licee au dar nu inseamna ca avem instinct de turma de ex sa nu fie ca la Lic1 cu DJ si aici sa decida toti elevii din Scoala
Cik au mai fost experiente de acest gen si au esuat 100% dar cu o buna organizare nimik nu va da gres
Muzica in pauze nu trebuie sa fie un ideal dar daca la toti ne e lene (mie nu:P )o sa fie pt fff mult timp de acum in colo
Nu uitati un lucru:Intr-o scoala,liceu ELEVII DECID ......daca unii nu fac nimik Elevii nu trebuie subestimati...
Cu putina munca si implicare Muzica pe coridor nu va fi doar un vis
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de red_light Mier 21 Noi 2007 - 16:19

Auzi emanuel. inca nu am vazut nici un liceu unde elevii sa ia decizii. stii pt asta aveti director, director adjunct, diriginti, profesori etc. care sa va invete ce sa faceti si cum. ii puteti ajuta daca vreti dar ei vor fi cei care sunt in stare sa faca o organizare klumea. daca vreti muzica in scoala rugati`va dirigintii sa propuna in consiliu 2 - 3 profesori care sa raspunda de asta, sa adunati bani 1 leu cel mult de om din care sa cumparati aparatura si cablurile necesare. problema playlist`ului e ultima la care ar trebui sa te gandesti. si da ati avea nevoie de un singur Dj care sa cunoasca multe genuri de muzica si sa foloseasca aparatura. sunt elevi la voi in liceu care au mai profesat ca dj. cu un pc si cateva boxe nu poti face o chestie de genul ala. si playlist`ul sa il faca dj`ul, pt ca nici un profesor si nici un elev nu va renunta la 2 ore libere pe zii ca sa se gandeasca ce muzica sa va puna maine. oricum succes
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Mier 21 Noi 2007 - 17:35

Da Mr Red_Light am rugat dar intr-o scoala si elevii conteaza,parerea mea nu am spus ca doar elevii sa decida ci sa-si spuna preferintele in materie de Muzica
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Al|n Mier 21 Noi 2007 - 17:47

Red_Light are dreptate.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Mier 21 Noi 2007 - 18:05

Nu am spus ,,DOAR ELEVII DECID'' ci ,,si elevii au dreptul lor'' ce e rau in a avea muzik in pauze?
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de red_light Mier 21 Noi 2007 - 18:10

Emanuel a scris:Nu am spus ,,DOAR ELEVII DECID'' ci ,,si elevii au dreptul lor'' ce e rau in a avea muzik in pauze?
"Nu uitati un lucru:Intr-o scoala,liceu ELEVII DECID ......"
mai citeste odata ce ai scris tu. casca ochii
si nu tre sa imi spui domnule, dar ma pot obisnui cu ideea ...
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Victoria Mier 21 Noi 2007 - 22:11

Muzică în şcoală a mai fost; şi nu numai într-un singur an. Dar, de această problemă nu se poate ocupa toată şcoala, şi aici, ca în orice activitate, există două-trei persoane care se ocupă. Şi, obligatoriu, acestea trebuie să fie persoane foarte inimoase. Sunt cam greu de găsit. Vorbesc din experienţă.
Victoria
Victoria
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 46
Data de inscriere : 28/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Ligy Mier 21 Noi 2007 - 23:25

Ar trebui ales un dj care sa bage muzica...asta daca se va baga muzica in scoala

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Makaveli` Joi 22 Noi 2007 - 7:12

cum zicea beckham mai "devreme" ar trebui sa se faca o sedinta e tema asta cu sefii claselor....
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Joi 22 Noi 2007 - 18:43

Da ar trebui cine a zis de muzica la sedinta trecuta?.......eu si sustinere din parti.....sunt foarte usor de gasit persoanele care sa se ocupe de organizare de ex stiu multe in domeniul muzik si ar fi de kk... un Dj ar fi nashpa ar pune doar ce ar vrea el cand toata scoala ar putea decide piesele din pauza.....asa e si la 1 cu Dj deci EVITATI SPIRITUL DE TURMA!!!!!!!!
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Loby' Joi 22 Noi 2007 - 21:11

..VA pun io muzik:))))))..mda nu prea stiu numa house shi dance...shi electro...mda nu va place de astea voua;))Smile))
Loby'
Loby'
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Ligy Joi 22 Noi 2007 - 21:17

Loby' a scris:..VA pun io muzik:))))))..mda nu prea stiu numa house shi dance...shi electro...mda nu va place de astea voua;))Smile))
Mie-mi plac genurile astea Very Happy . Ar fi beton daca s-ar baga melodii de astea

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Makaveli` Joi 22 Noi 2007 - 21:24

trebuie melodii pe placul tuturor,sa facem un sondaj...dar pana atunci mai este..
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Ligy Joi 22 Noi 2007 - 21:27

mai este...Putem astepta mult si bine pan` sa ne bage muzica

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Joi 22 Noi 2007 - 21:34

Depinde daca trece mai multe persoane la fapte si nu zice doar ,,CE SA FA EU?''....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Al|n Joi 29 Noi 2007 - 21:38

Perfect de acord cu Felicia. Cam asta e varianta pe care trebuie sa mergeti.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Ligy Joi 29 Noi 2007 - 23:23

Ar trebuii sa fie asa dar...care se baga?

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Euclid Joi 29 Noi 2007 - 23:47

Neaparat cei pasionati.
Fara daruire nu faci nimic.
Euclid
Euclid
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 40
Location : Elada
Data de inscriere : 14/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Vin 30 Noi 2007 - 11:20

,,Dj-ul'' trebuie sa se afle intr-un echilibru in domeniul muzicii sa respecte orice gen
Dar asa ar avea o persoana prea multa putere si am fi cativa nemultumiti echilibrul ar fi daca ar propune fiecare elev o piesa ori pe forum la informatica sau spunandu-i sefului clasei
Cu organizarea e cam....usor daca avem inplicare daca da fiecare elev vreo 10Lei dar........asa s-ar putea asa angaja o firma
Tot ce trebuie e Putina implicare din partea fiecaruia
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Igas Vin 30 Noi 2007 - 16:45

Puţină implicare din partea cui?
Şi ţine minte: ca orice români care ne respectăm stăm foarte prost cu organizarea.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Sam 1 Dec 2007 - 10:37

...ce echipa aici echipa ii doar 30% din necesar trebuie implicare din partea tuturor elevilor care sunt buni de gura ....eu unu ma ,,pricep'' si la muzik si un pic la Pc si is si clasa a9a deci mai stau mult in GRI Unirea Stei ..(cei de a12a,a11a pleaca..Sad ) eu ma bag daca se vrea muzik in pauze si de catre altii ca doar nu merg io singur si zic ,,BAGATI MUZIK IN PAUZE CA SAR DE PE ACOPERIS''
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Sam 1 Dec 2007 - 18:17

Asta nu prea e o problema in scoala sunt foarte multe persoane care pot duce la capat aceasta misiune dar adevarata problema e INdiferenta apropo stie macar 90% din scoala ca exista forumul?
La sedinta sefilor de clasa s-a decis ca nu este nevoie sa punem afis cu siteul si sa spuna sefii de clasa siteul chiar a spus toata lumea ?Smile
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Cezar Dum 2 Dec 2007 - 14:47

Emanuel, au internet poate 20% din cati au calculator. Stiu cand odata o venti un profesor pentru ca nu era profesorul cu care aveam ora. El o intrebat cati au calculator si o ridicat mana aproape toata clasa, iar cand o intrebat catia au net....or fost foarte putini.
In plus foarte putini au un net cat de cat...cei mai multi sunt pe la IC-net (e vorba de Oancea). Nici eu care am prin Click net nu ma laud ca am viteza mare (3mbps), daca vrei sa vezi neturi cu viteza, un MP ca iti dau linkuri.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Emanuel Dum 2 Dec 2007 - 16:05

...Eu zic,ca organizarea ar trebui copmusa din 2 profesori,niste elevi,care angajaza o firma pt ,,SOnorizare Interioara'' spune cat costa,pune fiecare elev si in 48 ore max ii gata cu muzica,dupa aceea fiecare elev decide piesa care o vrea,ori in ora de informatica pe forum ori spunandu-i sefului clasei,asa ar putea decide toata scoala ce muzica sa fie nu un Dj si sa nu placa la mai mult de 40%
Muzica largeste orizontul cunoasterii dupa ce baga muzik daca baga nu vor mai fi cu fitze ,,eu is mare smecher'' sau ,,I'm the Boss" unii care nu ,,au acces'' la alte genuri de muzica,
Muzica,Contribuie foarte mult la personalitatea fiecaruia

(Daca nu cititi atent nu veniti cu untrebari ca,,ce am scris'' sau observatii ca ,,postez aiurea''

Orice prost poate se stie important e sa intzelegi
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Cezar Lun 3 Dec 2007 - 18:36

Emanuel a scris:Orice prost poate se stie important e sa intzelegi

Inteleg ca tu scri ca sa inteleaga prosti, deci, te rog sa scri, pentru noi, ca sa inteleaga oamenii normali...
Nu ma refer in general, ci ai cate un post, din care nu inteleg nimic...
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p Empty Re: Unii nu vor muzica in scoala din diverse motive de ex unii p

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum