exprimare libera:) Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

exprimare libera:)

+4
Emanuel
Al|n
barzu
biLoaCi
8 participanți

In jos

exprimare libera:) Empty exprimare libera:)

Mesaj Scris de biLoaCi Mier 6 Feb 2008 - 23:46

am observat k mi`au fost sterse 2 posturi... Pt ce e facut forumu dak nu pt pareri. De vorbit urat nu am vorbit...oricum nu suntem copii de gradinita sa ne abtinem in halu asta...asha k mai rilex cu severitatea asta.
Multzam fain Smile
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de barzu Mier 6 Feb 2008 - 23:49

Sunt de acord cu el daca intradevar nu a vorbit urat.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Al|n Joi 7 Feb 2008 - 0:49

biLoaCi a scris:am observat k mi`au fost sterse 2 posturi... Pt ce e facut forumu dak nu pt pareri. De vorbit urat nu am vorbit...oricum nu suntem copii de gradinita sa ne abtinem in halu asta...asha k mai rilex cu severitatea asta.
Multzam fain Smile
biLoaCi, in viata totul se rezuma la standarde. O sa vezi ca fiecare patura sociala le are pe ale ei. Tu le ai pe ale tale. Depinde ce intelegi prin severitate, sper ca nu lipsa bunului simt. Trebuie sa intelegi ca libertatea, democratia in sine ei e ceva total diferit de anarhie. Daca prin severitate intelegi stergerea unor posturi de genul " gaura neagra sa ne suga nu sa ne..." apoi " eu ma duc la bac in p****a goala" si numai dau exemple avem o problema. Genul asta de exprimare pe un domeniu public ca acest forum, unde intra si fetite de clasa a 9-a, precum si doamne, ca or fi profesoare sau nu, e caracteristic strazii, iar tu ar trebui sa faci distinctie intre ea si un forum, unde lumea discuta civilizat, acesta fiind un domeniu public. Sper ca ai inteles. Sa nu mai zic de faptul ca ai numit "retardat" un membru al forumului. Daca ai citit la inregistrare, acest lucru e interzis. Toti avem parti bune si parti rele, Emanuel nu o fi geniu dar nici baiat rau nu este, este membru activ al acestui forum, cum sper sa devii si tu si e liber sa isi exprime parerea, tu poti fi sau nu deacord, dar asta nu iti da dreptul sa il jignesti, poti doar sa iti exprimi dezacordul ce el, dar decent si cu argumente.Anarhia de fapt e lipsa regulilor. Noi pe forum avem cateva simple:
1 . LIMBAJ DECENT, se pare ca termenul asta iti scapa: adica fara :suga" , p***a", "retardat", nu mai enumar...
2. Fara jigniti la adresa altor membrii.
Nu e greu. Eu imi doresc din suflet sa devii un membru activ al forumului, de unde cred ca poti invata multe, schimburi de ideei cu alti forumisti, dar asta prin respectarea celor 2 conditii. Niciodata nu am fost adeptul severitatii, dar nu pot accepta vulgarismul. Nu vreau sa iti tin morala, doamne fereste, ci doar sa iti arat calea de a te alatura si tu noua pe acest forum, in speranta ca o sa il gasesti util, un loc unde sa iti petreci si tu o mica parte din timpul liber. Am sters si editat posturile tale fara cel mai mic avertisment, cenzurand doar anumite lucruri, in speranta ca o sa vezi ca cineva lucreaza dupa tine si ca totul va fi bine. Oricum, eu iti doresc BUN VENIT PE FORUM si o sa vezi ca daca respecti cele 2 reguli, cum de altfel facem toti, totul va fi bine si vei fi bine venit in mijlocul nostu, ca doar din dragoste fata de voi s-a nascut acest forum.
PS: Interesant, tovarasul Barzu nici nu citeste bine posturile si sare in apararea libertatii de exprimare.... sper ca ai inteles si tu din postul meu cate ceva...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de biLoaCi Joi 7 Feb 2008 - 1:05

rojer =D


PS: crede shi nu cerceta e`o mare minciuna...am pierdut secole incercand sa luam luna`n mana(offtopic da suna bine Very Happy)
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Emanuel Joi 7 Feb 2008 - 8:16

biLoaCi a scris:am observat k mi`au fost sterse 2 posturi... Pt ce e facut forumu dak nu pt pareri. De vorbit urat nu am vorbit...oricum nu suntem copii de gradinita sa ne abtinem in halu asta...asha k mai rilex cu severitatea asta.
Multzam fain Smile

Daca esti noncomformist si crezi ca regulile sunt facute de oameni si nu exista fiinta superioara, tot trebuie sa ai macar principiul ,,Respecta Sa Fii Respectat" si sa stii ca ,,Libertatea ta se termina unde incepe a celuilalt'' daca posturile tale si tu arati ca respecti principiile vei fi mai mult decat indragit ca atunci cand incerci sa faci impresii.
Daca in viitoarele tale postari (Desi nu stiu care au fost antecedentele sterse) o sa respectii principiile de mai sus (alaturi de limbajul decent) Atunci niciun post nuti va mai fi sters.
Good Luck!
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de biLoaCi Joi 7 Feb 2008 - 10:22

pff...filosofezi emanuele...asta a zis shi profu tau dar simteai shi tu nevoia sa fii prezent cun un post pe subiectu asta...mai ieshi shi tu din casa tinere k mi se pare k ejti cam inchis Wink
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de eaASy Joi 7 Feb 2008 - 16:01

deci dupa cum spunea si marele aviator Traian Vuia .. "zboara puiule , zboara!!!"
eu nu stiu de ce atata filozofie pe tema asta.. tu biloaci te cunosc esti de la liceul rival ... te rugam frumos sa parasesti forumul dak nu iti convin regurile..
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de biLoaCi Vin 8 Feb 2008 - 20:51

eaASy a scris:deci dupa cum spunea si marele aviator Traian Vuia .. "zboara puiule , zboara!!!"
eu nu stiu de ce atata filozofie pe tema asta.. tu biloaci te cunosc esti de la liceul rival ... te rugam frumos sa parasesti forumul dak nu iti convin regurile..


ma exprim sa intelegi mesaju`...eu nu sunt m**a sa`mi cenzurez in fata ta limbaju` exprimare libera:) 657652
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de eaASy Vin 8 Feb 2008 - 20:53

biLoaCi a scris:
eaASy a scris:deci dupa cum spunea si marele aviator Traian Vuia .. "zboara puiule , zboara!!!"
eu nu stiu de ce atata filozofie pe tema asta.. tu biloaci te cunosc esti de la liceul rival ... te rugam frumos sa parasesti forumul dak nu iti convin regurile..


ma exprim sa intelegi mesaju`...eu nu sunt m**a sa`mi cenzurez in fata ta limbaju` exprimare libera:) 657652
oO bago-n tini Wink) Embarassed :X:X::X:X::X
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 8 Feb 2008 - 23:16

biloaci,mai lasa-i pe parazitii in pace mai frate.Spune-ne si nou vreo duma noua,invetata de tine.....din cate vad nu poti mai mult
asta esti tu...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 17:09

Al|n avem voie sa injuram cu axterix ?
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Al|n Dum 10 Feb 2008 - 17:15

bishop a scris:Al|n avem voie sa injuram cu axterix ?
Ce nu pot intelege, de ce trebuie injurat?????? Cu sau fara asterix....
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 17:19

pai poate cineva nu isi da seama ce vreau sa zic ca pun axterix ..............oricum stati linistit ca nu o sa fiu vulgar orice ar fii ma pot stapani Wink
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Al|n Dum 10 Feb 2008 - 17:31

bishop a scris:pai poate cineva nu isi da seama ce vreau sa zic ca pun axterix ..............oricum stati linistit ca nu o sa fiu vulgar orice ar fii ma pot stapani Wink
Stiu ca te poti stapani, asta stiam, da, poti cu asterix.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Igas Mar 12 Feb 2008 - 18:45

bishop a scris:Al|n avem voie sa injuram cu axterix?
Încearcă să nu înjuri deloc!
Dacă tot nu te poţi abţine poţi să foloseşti un asterisc sau mai multe asteriscuri.
Şi chiar dacă injuri foloseşte cuvinte din dicţionar, şi nu cuvinte vulgare.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de bishop Mar 12 Feb 2008 - 18:54

am inteles sa traiti.............sper ca nu v-am suparat cu ceva ........a fost doar o intrebare
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

exprimare libera:) Empty Re: exprimare libera:)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum