Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

+5
oana
Emanuel
Al|n
Spitzy
Ligy
9 participanți

In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Ligy Vin 28 Mar 2008 - 22:52

Ce credetzi despre "satanisti" ,despre felul lor de a gandi,de a se comporta,si de a nega existenta lui Dumnezeu? Astept pareri...

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Spitzy Vin 28 Mar 2008 - 22:56

asa sunt ei sunt parerile lor...eu nu comentez!!!!!

Spitzy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 201
Varsta : 34
Location : treaba mea
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Al|n Vin 28 Mar 2008 - 23:09

Personal cred ca satanismul este o grava deviatie mintala, care ascunde grave frustari psihice. In fond Cristos a fost un om bun, care a murit crezand intr-o lume mai buna. A profana acest lucru, a batjocori jertfa LUI, a te refugia in cimitire, ascultand aberatia aia de death metal, a face sacrificii animale sau uneori chiar umane, trebuie sa fii anormal. Stiu ca gresesc, nu poti rapi o viata, dar cred ca ar merita pedeapsa cu moartea. Sunt ultimele reziduri ale umanitati, negura e casa lor, debilism numele lor.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Emanuel Sam 29 Mar 2008 - 7:39

Cred ca satanistii sunt ,,atrasi'' de latura mai intunecata a lucrurilor 1.Frustrari
2.Cand vad in societate vad doar interes,se interiorizeaza o perioada de timp si devin ,,Satanisti'',sunt satui de tot ce ii inconjoara si nu au puterea sa vada partea frumoasa a lucrurilor....
Sau pur si simplu ,,Falsa personalitate'' asa se cred Cool

Prin faptul ca neaga existenta lui Dumnezeu sau utilitatea vorbelor sale ii face si mai distrusi

Marea problema este ca se cam refugiaza in rock si in mintea unora mai prosti ca ei Rocker=satanist
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de oana Sam 29 Mar 2008 - 11:33

Eu cred ca aici e vorba mai degraba de un teribilism specific unei anumite perioade din viata fiecaruia dintre noi...dorinta de apartenenta la un grup care sparge tiparele ii face pe unii sa aleaga aceasta modalitate de a iesi in evidenta...
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Al|n Sam 5 Apr 2008 - 18:03

Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Emanuel Sam 5 Apr 2008 - 19:50

Acesti preoti spun ca exista Masonerie si ca vrea binele tuturor popoarelor adica o singura religie aceasta se pare (atesta preotii) ca nu este Crestinismul,Daca la acel film va refereati ecumenis
Vorbesc niste oameni care si-au dedicat intreaga viata Bisericii Ortodocse care parca asculta de o voce... trebuie sa fii prost sa nu iti dai seama ca sunt opozitia(Preotii Ortodocsi)

Ideea Masoneriei este superba si trebuia de multa vreme aplicata,chiar cred ca ei controleaza multe daca nu chiar totul
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Ligy Sam 5 Apr 2008 - 19:51

eu cred ca au totala dreptate ce au scris acolo...

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de red_light Sam 5 Apr 2008 - 21:46

ei bine daca mergi undeva la biserica te duci si te rogi la UNICUL Dumnezeu fara sa vrei sa ti se bage in cap cu fortza religia cutare sau cutare. la biserica trebuie sa te simti aproape de Dumnezeu spiritual si nu fizic, nu te rogi la icoane, te rogi la Duhul Sfant...
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Emanuel Dum 6 Apr 2008 - 12:21

Am aflat lucruri noi cum ca rockul provine de la Negri...
Un solist rock ratat ataca rockul....Cat despre steaua cu cinci capete si semnul care simbolizeaza coarnele satanei e folosit mai mult pentru a fi cool si de aceia este asa raspandit nu exclud posibilitatea ca vine din ceva ,,murdar'' dar...Crestinii pierd mult o data cu evolutia noastra si credem in Dumnezeu ca intr-un geniu care a adus ideea de BINE COLECTIV si nu le mai facem jocul.
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de bishop Dum 6 Apr 2008 - 16:40

ar trebui bandit acesti oameni
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de darius Lun 7 Apr 2008 - 22:20

eu cred ca acesti oameni nu ar trebui sa traiasca alaturi de ceilalti...ar trebui facute locuri speciale pt ei departe de societatea umana pt ca de la acesti oameni poti sa te astepti la orice este mai rau.
Acesti "oameni " sa zicem........is condusi de Satana pt a face numai rau......trebuie sa stam cat mai departe de acesti oameni si de grupurile lor.......dupa parerea mea acesti satanisti ar trebui executati.
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Al|n Lun 7 Apr 2008 - 23:06

darius a scris:eu cred ca acesti oameni nu ar trebui sa traiasca alaturi de ceilalti...ar trebui facute locuri speciale pt ei departe de societatea umana pt ca de la acesti oameni poti sa te astepti la orice este mai rau.
Acesti "oameni " sa zicem........is condusi de Satana pt a face numai rau......trebuie sa stam cat mai departe de acesti oameni si de grupurile lor.......dupa parerea mea acesti satanisti ar trebui executati.
Darius, ai perfecta dreptate.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de pitbull89 Sam 6 Mar 2010 - 9:04

interesante parerile voastre,eu cred ca ne este frica de ceea ce nu cunoastem si in aceeasi masura NU am o parere buna despre ei DELOC, dar acum este democratie fiecare crede in ce vrea
pitbull89
pitbull89
junior
junior

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Location : everywher
Data de inscriere : 02/03/2010

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de pitbull89 Sam 6 Mar 2010 - 9:06

EU CRED IN DUMNEZEU,IN MINE SI IN IN ANIMALE !!!
pitbull89
pitbull89
junior
junior

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 35
Location : everywher
Data de inscriere : 02/03/2010

Sus In jos

Ce parere avetzi despre "satanisti" ...? Empty Re: Ce parere avetzi despre "satanisti" ...?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum