Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

+10
Ligy
Spitzy
eaASy
x-cite
Emanuel
Cezar
Marius Bocsa
Ionutz
Dorin
oana
14 participanți

In jos

pregatirea suplimentara in cadrul scolii ajuta sau nu la bacalaureat?

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_lcap178%pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_rcap1 78% 
[ 21 ]
pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_lcap115%pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_rcap1 15% 
[ 4 ]
pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_lcap17%pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Vote_rcap1 7% 
[ 2 ]
 
Total voturi : 27
 
 

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Sam 13 Oct 2007 - 11:21

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?
astept pareri
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Dorin Sam 13 Oct 2007 - 11:35

Clar ca ajuta !!
Dorin
Dorin
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 625
Location : Everywhere
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Ionutz Sam 13 Oct 2007 - 12:09

De ajutat ajuta, da cine merge la pregatire? bom
Ionutz
Ionutz
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 100
Location : On Earth
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Marius Bocsa Sam 13 Oct 2007 - 13:37

eu zic ca nu,pt bacu care se da la noi,in nici un caz

Marius Bocsa
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Cezar Joi 25 Oct 2007 - 14:15

Marius Bocsa a scris:eu zic ca nu,pt bacu care se da la noi,in nici un caz

Idea Aici sunt deacord cu tine, la noi e deajuns sa spui "do you scuip english" si zice ca e foarte bine, sa vezi cum treci lol!
Nu vreau sa imi bat joc, poate trebuia sa pun citat ca faza asta o stiu de la atcineva Very Happy
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Joi 25 Oct 2007 - 20:23

Si daca anul asta n-o sa mai fie suficient sa "scuipi English" si atat la bac?Stiu...or sa se planga oamenii ca sunt..."generatia de sacrificiu"
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Cezar Joi 25 Oct 2007 - 20:25

Deocamdata, mai am oleaca pana atunci(la bac), imi place engleza si nu ma pregatesc numa pentu a spune "scuipi English", si asta nu prentu ca mi-ar fi frica de bac ci pentru ca imi place.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Joi 25 Oct 2007 - 21:11

sunt multi carora le place engleza dar nu sa o invete la si pt scoala desi cred ca ar avea doar de castigat
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Cezar Joi 25 Oct 2007 - 22:39

Mie imi place englez si imi place sa o invat, numa parca nu merge asa de repede cum as vrea eu. In gimnaziu nu mi-o placut-o nici cum. Dar acum i-am prins farmecul (sa spun asa), si vad ca daca imi place merge mai repede, cu mult mai repede.
Si nu o invat numai pentru soala, ci o invat pentru ca mi-o place, binenteles ca ma ajuta si la scoala.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Joi 25 Oct 2007 - 23:03

Intr-o clasa unde mai ai inca 20 de colegi care toti sunt la un nivel diferit nu are cum sa mearga foarte repede.Engleza se invata din muzica,filme,....manual,net.Totul e sa existe interes in acest sens.
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Emanuel Dum 28 Oct 2007 - 17:04

depinde in clasa a12a.....nu prea mai ai ce face si daca,chiar vrei sa inveti mergi la prega in particular dar....parerea mea ca la mate daca mergi la prega din clasa a9a....o sa fie totul Ok
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Cezar Dum 28 Oct 2007 - 20:38

La engleza ajunge ca sa inveti chiar din clasa a IX-a si cred ca totul va fi ok, daca vrei cu adevarat sa inveti, ca altfel, daca nu te intereseaza....tot nu iti intra nimic in cap.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Lun 29 Oct 2007 - 18:22

Emanuel parerea mea este ca nu e nevoie nici macar in clasa a XII-a sa mergi la meditatii ca sa poti sa te descurci.Daca cei de-a XIIa ar veni la ore si la pregatirea care se face in cadrul scolii pt bac totul ar fi ok.Am 4 clase de a XII-a dintre care doar una vine la pregatirea suplimentara o data pe saptamana.Mentionez ca aceste ore suplimentare nu se realizeaza contra cost singurul lucru necesar fiind participarea din partea elevilor.
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de x-cite Lun 29 Oct 2007 - 19:00

ash vrea sa fac pregatire cu d'na Baicu dar cred k numa o sa se chinuie cu mine...!!IS BATA!!! Very Happy
x-cite
x-cite
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Cezar Lun 29 Oct 2007 - 19:32

Pai, ia si tu un dictionar si invata in fiecare zi cateva cuvinte Very Happy . le numeri si vezi cate sunt, si inveti in asa fel incat la sfarsitul semestrului sa nu mai fie nici unul ne invatat, dupa aceea va fi mai usor si cu pregatirea... Laughing lol!
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de oana Lun 29 Oct 2007 - 20:21

x-cite aici ai dreptate pe noi ne plateste statul sa va chinuim...de altfel alta e cand ajungi seara acasa si te intrebi obosit"...doamne oare cati am mai chinuit azi?" iar apoi cu un zambet malefic raspunzi"..sper ca destui..."
oana
oana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 45
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de eaASy Mar 30 Oct 2007 - 0:13

MUHAHAHAHA Smile)))
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Spitzy Mar 4 Mar 2008 - 23:03

daca vrei sa te descurci la bac,ii necesara shi un pic de pregatire numai ca la noi nu se prea face!

Spitzy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 201
Varsta : 34
Location : treaba mea
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Ligy Joi 6 Mar 2008 - 18:52

oana a scris:...de altfel alta e cand ajungi seara acasa si te intrebi obosit"...doamne oare cati am mai chinuit azi?" iar apoi cu un zambet malefic raspunzi"..sper ca destui..."
asa fac profesorii d la noi din scoala? nu stiam ... lol!

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de darius Lun 14 Apr 2008 - 22:25

Smile)
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Igas Lun 14 Apr 2008 - 22:32

Ligy a scris:
oana a scris:...de altfel alta e cand ajungi seara acasa si te intrebi obosit"...doamne oare cati am mai chinuit azi?" iar apoi cu un zambet malefic raspunzi"..sper ca destui..."
asa fac profesorii d la noi din scoala? nu stiam ... lol!
Unii au cranii de elevi prin casă.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Ligy Mar 15 Apr 2008 - 17:59

I can`t belive nono_2 lol!

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de termica Mar 15 Apr 2008 - 20:18

Pentru fiecare ar fi foarte buna putina pregatire:ofera meditatii(Barsanu cls XI-a B)

termica
junior
junior

Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 24/03/2008

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Ax3ll Dum 27 Apr 2008 - 16:36

poate k ajuta in caz k nu sti totzi termenii aia pretentziosi din engleza britanica
da sa fin sinceri engleza americana ii cea mai tare
nu q atatea pretentzi de exprimare de parca am fi ceva regalitatzi britanice
keep it 2 the streets
Ax3ll
Ax3ll
junior
junior

Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 16/04/2008

Sus In jos

pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu? Empty Re: pregatirea suplimentara pentru bacalaureat necesara sau nu?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum