Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cel mai bun program pentru download torente

+11
g3org3lutu
Vasy 1
Ax3ll
Makaveli`
Dorin
Emanuel
Cezar
beckham
Al|n
Marius Bocsa
Admin
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Admin Sam 13 Oct 2007 - 21:47

Fara indoiala eu zic ca utorrent, pe care il gasiti aici: http://utorrent.com/download.php , datorita faptului ca nu consuma resurse si isi face treaba bine.
Un alt soft bun este azureus, il gasiti aici: http://azureus.sourceforge.net/download.php , dar care consuma multe resurse si nu aduce in plus mare lucru.
Nu recomand bitcomet, pentru ca e un client agresiv, creaza probleme cu ratia pe anumite site-uri de torente, riscati sa fiti banati pe ele.
Cei care folositi altceva mai asteptam pareri.
Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 53
Location : Tara Crisurilor...
Data de inscriere : 09/10/2007

https://unireasteiforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Marius Bocsa Dum 14 Oct 2007 - 0:37

de ce unele torrente se downloadeaza in utorrent si unele nu,dar merg in altele...

Marius Bocsa
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Al|n Dum 14 Oct 2007 - 9:17

Marius Bocsa a scris:de ce unele torrente se downloadeaza in utorrent si unele nu,dar merg in altele...
Aceasta problema nu ar trebui sa fie, cu oricare dintre clientii de torente ar trebui sa poti downloda orice torent.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Marius Bocsa Dum 14 Oct 2007 - 10:14

nush ce sa zic....

Marius Bocsa
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de beckham Dum 14 Oct 2007 - 11:29

sincer io dadeam cu bitcomet pana akuma...dar la recomandarea domnului profesor m`am mutat pe utorent si mi se pare ca e mai bun ca si bitcomet si okupa fff putzin spatiu....
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Marius Bocsa Dum 14 Oct 2007 - 11:45

asa e,dar pana la urma spatiu nu este chiar o problema

Marius Bocsa
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Al|n Dum 14 Oct 2007 - 18:38

De exemplu pe demonoid esti avertizat sa nu folosesti bitcomet penreu ca vei fi banat pe site. Ei, ca si apoape toate site-le de torente recomanda utorrent, toate tutorialele de upload sunt facute in utorrent, care pe linga ca e mic, NU CONSUMA MEMORIE MAI DELOC. O alta alternativa buna este azureus, problema e ca el consuma enorm de multe resurse, cam de 25 de ori mai mult decat dacat utorrent, neoferind nimic in plus. Aveti mai jos o lista buna zic eu de setari pentru utorrent:
Port: de preferabil mai mare de 30.000, mai mic decat 60.000
Debifezi: Enable UPnP Port Mapping
Debifezi: Enable DHT Network
Debifezi: Enable DHT for new torrents
Protocol Encryption: Outgoing: Enabled
Bifezi: Allow incoming legacy connections
Global maxim number of connections: 1000 (depinde in primul rand de conexiune)
Maximum number of connected peers per torrent: 200 (depinde in primul rand de conexiune)
Number of uploader slots per torrent: 200 (depinde in primul rand de conexiune)

Te duci si iti faci cont pe un site de torrente si incepi sa downloadezi.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Cezar Mar 30 Oct 2007 - 14:54

Pe un tracker care e creat cu Netmaking sunt bannati orice clienti in afara de cel mai bun program pentru download torente Utorrent si cel mai bun program pentru download torente Azureus(stiu pentru ca am creat), iar daca trackerul e creat cu TS Special Edition (indiferent ce versiune), e scris la subsolul paginii de Home: Clienti Bittorrent recomandati sunt cel mai bun program pentru download torente Utorrent si cel mai bun program pentru download torente Azureus
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Emanuel Mar 30 Oct 2007 - 16:20

eu cred ca,cel mai bun este azureus incercati si voi Wink


Ultima editare efectuata de catre Emanuel in Sam 3 Mai 2008 - 8:09, editata de 1 ori
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Al|n Mar 30 Oct 2007 - 17:56

Azureus consuma enorm de multe resurse, undeva la 100.000, pe langa cand utorrent nici nu il simti (3000), si nu face nimic in plus.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Dorin Mar 30 Oct 2007 - 20:47

Utorrent ii cel mai bun !! ...si cel mai recomandat...
Dorin
Dorin
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 625
Location : Everywhere
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 31 Oct 2007 - 17:51

M-am lamurit,utorrent
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Cezar Mier 7 Noi 2007 - 15:40

E super cel mai bun program pentru download torente Utorrent, consuma resurse putine, dar face o treaba super.... RECOMAND CU CALDURA cel mai bun program pentru download torente 787122
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Emanuel Mier 7 Noi 2007 - 19:07

Ok ok ok dar inainte de a preda Teoria evolutiei nu credeti ca e mai important sa stie toata lunea pe ce planeta traieste?
Nu toata lumea stie cei ala Torent e ca si cum ai face programare inainte de a cunoaste componentele unui computer
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Cezar Mier 7 Noi 2007 - 20:00

citeste aici si poti sa intelegi din ceea ce a scris domnul profesor ce sunt torrentele, iar la tutoriale poti sa inveti cum sa lucrezi cu uTorrent. Succes! Smile
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Emanuel Sam 3 Mai 2008 - 8:15

uTorrent 1.7.7 este o prostie, nu arata bine cat ai downloadat si ai uploadat, este recomandata de unele siteuri 1.7.6 (ex. ExtremeShare), ca sa schimbati versiunea downloadati http://www.zshare.net/download/1144926199376a3a/ , inchideti uTorrentul si dati dublu click pe ce ati downloadat, atentie nu Dati YES a2a oara deoarece trebuie sa o luati de la inceput
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Dorin Sam 3 Mai 2008 - 9:17

Dorin
Dorin
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 625
Location : Everywhere
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Ax3ll Dum 18 Mai 2008 - 17:35

cel mai bun dupa parerea mea ii de departe utorrent
eu numai cu el lucrez și merge super
Ax3ll
Ax3ll
junior
junior

Numarul mesajelor : 35
Data de inscriere : 16/04/2008

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Vasy 1 Vin 3 Oct 2008 - 21:58

Eu am folosit uTorrent pana acuma....ji acuma am bagat BitComet...dah nu mie se pare ca merge rau..si face si upload bn....mie asa mi se pare..Smile

Vasy 1
junior
junior

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/09/2008

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Al|n Sam 4 Oct 2008 - 6:53

Da, doar ca BitComet nu contorizeaza bine ratia, de exemplu pe demonoid risti sa iei ban daca tragi cu BitComet...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Vasy 1 Sam 4 Oct 2008 - 13:54

atunci o sa trec iar pe uTorrent....la indrumarea dumneavoastra....domnule profesor:)..ms

Vasy 1
junior
junior

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/09/2008

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de g3org3lutu Dum 5 Oct 2008 - 19:10

shi bine shi faci k treci pe uTorrent k yo nu folosesc altu inafar ad eu uTorrent shi khiar vil recomand
g3org3lutu
g3org3lutu
senior member
senior member

Numarul mesajelor : 288
Varsta : 33
Location : ce te intereseaza pe tine .........=))
Data de inscriere : 26/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de Al|n Dum 5 Oct 2008 - 19:52

Vasy 1 a scris:atunci o sa trec iar pe uTorrent....la indrumarea dumneavoastra....domnule profesor:)..ms
Cu placere, oricand.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de bishop Lun 6 Oct 2008 - 20:53

u torrent cel mai bun, bitcomet dak vreti altceva
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

cel mai bun program pentru download torente Empty Re: cel mai bun program pentru download torente

Mesaj Scris de jeans Vin 5 Mar 2010 - 1:15

utorrent e cel mai bun

jeans
junior
junior

Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum