Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

scoala

+7
Cezar
beckham
eaASy
red_light
Emanuel
amelia
micutzu 1988
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

scoala Empty scoala

Mesaj Scris de micutzu 1988 Mier 17 Oct 2007 - 18:58

dc suntem noi obligatzi sa invatzam si anumite materii p care nu le putem agreea Question
micutzu 1988
micutzu 1988
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 52
Varsta : 36
Location : str . M.Eminescu ma gasitzi akol dak avetzi nevoie de mine prunci :))
Data de inscriere : 17/10/2007

http://micutzu17.hi5.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de amelia Mier 17 Oct 2007 - 20:01

asa e programa...micutzu 1988..dar am auzit ca de la anul se vor reduce numarul de ore..si se va reduce si din materie...asa ca...poate e o sansa...Wink
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Emanuel Joi 18 Oct 2007 - 21:14

LOL sunt materii nefolositoare ca:Franceza=o limba moarta mai bine ar baga Spaniola sau Italiana oricum doar pt Effel si istorie e Franta mai bagata in seama.....E O LIMBA MOARTAAAAAA FRANCEZA acum francezii sunt doar niste corcituri,potai,
Acum ne foloseste fff mult informatica si ar trebui teza...cel putin la Operator Tehnici in Calcul ar trebui teza din Info si sa o avem ca obtiune la BAC....decat niste chestii nefolositoare....
Despre CDS unde ne baga Mate si/sau romana CINE VREA SA INVETE MATE SI ROMANA INVATA SI IN 2h/saptamana eu zic ca reduca la 3 si sa bage esentialul,tre sa fii prost sau cretin sa vezi ca informatica conteaza mai mult ca alte materii pt altii chiar ca romana pt ca ff multi vom pleka din Rom. in alte tari si (logik ca nu in Franta ca sunt doar ratati mai bn in Irak cel putin pt mn dar nu prea are sens 4h de mate/romana/saptamana....)
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Sam 20 Oct 2007 - 23:51

Emanuel a scris:LOL sunt materii nefolositoare ca:Franceza=o limba moarta mai bine ar baga Spaniola sau Italiana oricum doar pt Effel si istorie e Franta mai bagata in seama.....E O LIMBA MOARTAAAAAA FRANCEZA acum francezii sunt doar niste corcituri,potai,
Acum ne foloseste fff mult informatica si ar trebui teza...cel putin la Operator Tehnici in Calcul ar trebui teza din Info si sa o avem ca obtiune la BAC....decat niste chestii nefolositoare....
Despre CDS unde ne baga Mate si/sau romana CINE VREA SA INVETE MATE SI ROMANA INVATA SI IN 2h/saptamana eu zic ca reduca la 3 si sa bage esentialul,tre sa fii prost sau cretin sa vezi ca informatica conteaza mai mult ca alte materii pt altii chiar ca romana pt ca ff multi vom pleka din Rom. in alte tari si (logik ca nu in Franta ca sunt doar ratati mai bn in Irak cel putin pt mn dar nu prea are sens 4h de mate/romana/saptamana....)
franceza e una din principalele limbi vorbite in lume, si eu o urasc, daca bine tin minte chiar a doua limba in lume, se foloseste si in cea mai mare parte din canada si ceva din nordul statelor unite, cum si in multe alte tarii ale lumii. spaniola si italiana le invatam noi romanii ca suntem nevoiti sa fim capsunari si alte cele pt ca tara noastra nu ne ofera un viitor mai bun (altii mai vor sa ne si iubim tara, iubiti`o voi daca puteti) daca voiai mai multa informatica trebuia sa te inscrii la un liceu cu profil de informatica, la op tehnici de calcul la informatica o sa faci doar bazele informaticii. si sunt de acord cu tine sunt si materii care chiar nu isi au rostul, gen pihologie si ed. antreprenoriala, doua tampenii dupa parerea mea. si la romana e la fel, nu zice nimeni ca nu trebuie sa stii despre marii scriitori ai tarii, da nici chiar asha exagerat. e prea mult si prea inutil la un profil tehnic. matematica si eu o urasc, dar daca iubesti informatica asha cum dai de inteles o sa iti fie foarte utila la facultate. oricum succes
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de amelia Dum 21 Oct 2007 - 12:39

red_light.... mi se pare ca..ai cam gresit putin...psihologia...ne-ar fi foarte de folos.....dar nu asa cum o facem noi... facuta asa cum ar trebui....ne-ar ajuta fff mult ..mai mult decat crezi... ai putea sa iti dai seama cu mult mai repede e caracterul unei persoane....dar din pacate..la noi asa ceva nu se poate..Sad
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Dum 21 Oct 2007 - 15:13

amelia a scris:red_light.... mi se pare ca..ai cam gresit putin...psihologia...ne-ar fi foarte de folos.....dar nu asa cum o facem noi... facuta asa cum ar trebui....ne-ar ajuta fff mult ..mai mult decat crezi... ai putea sa iti dai seama cu mult mai repede e caracterul unei persoane....dar din pacate..la noi asa ceva nu se poate..Sad
sunt perfect de acord cu tine, ar ajuta mult, da nu intr`un liceu de profil tehnic, materie ca psihologia isi are locul la umane, iar la tehnic chir nu ii vad rostul, hai sa fie un semestru, si atunci predata de cineva competent, nu cineva care sa iti povesteasca niste aberatii care le stii de cand erai copil si sa te lalaie cu teorii aiurea. cel putin asta e parerea mea Very Happy
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de eaASy Lun 22 Oct 2007 - 14:42

cel mai tare liceu din Bihor... poate din Romania Wink)
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Emanuel Lun 22 Oct 2007 - 16:26

LOOOL mie mi se pare si logika o prostie asa cum ne este predata de ,,adversarul'' nostru 9A deja am 4 din prostia lui,eu vreau sa invatz la Pc,sa iau Bacu nu sa notez cu 1prop adevarata cu 2falsa si ?neclara......hai sa fim mai seriosi....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Emanuel Lun 22 Oct 2007 - 16:32

FRANCEZII NU MAI SUNT CE AU FOST O DATA si ce daca tre spaniola si Italiana ca altii pleaca,doar nu plekam in Franta acum is doar niste potai mandre dar nici ei nu stiu dc.....de istorie?...dai dreq ca doar nu au fost rusii sa ,,ne ajute'' in razboiul de independenta...mai interesant mi se pare Bin Laden decat ei...asta ii mai actual si face istorie...
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de amelia Lun 22 Oct 2007 - 16:41

parerea mea ca...nu numai la uman...de ce??? nu o sa ai nevoie si tu in viatza de ea ca si cineva de la uman??? sau tu nu o sa dai de aceeasi viatza dupa ce termini studiile??? poate acelasi om care...vine la tine sa isi dea copilul la o scoala...vine la tine sa ii faci instalatzia electrica...sau sa ii repari masina....asa ca...nu prea sunt de acord... Smile
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de beckham Lun 22 Oct 2007 - 19:56

domnisoara amelia cred ca v`atzi gresit meseria...mai degraba suntetzi psihologul forumului....dekat Doamna Doctor(visul dumneavoastra)....astea fiind spuse...E BENE SA STII CATE CEVA DIN ORICE MATERIE...nush niciodata la ce te ajuta...in viatza de zi cu zi dai de foarte multe lukruri noi....
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de amelia Lun 22 Oct 2007 - 20:14

beckham ..mersi pt sustinere....si sa stii ca nu e vis...e dorintza...Wink
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Lun 22 Oct 2007 - 21:04

Emanuel a scris:FRANCEZII NU MAI SUNT CE AU FOST O DATA si ce daca tre spaniola si Italiana ca altii pleaca,doar nu plekam in Franta acum is doar niste potai mandre dar nici ei nu stiu dc.....de istorie?...dai dreq ca doar nu au fost rusii sa ,,ne ajute'' in razboiul de independenta...mai interesant mi se pare Bin Laden decat ei...asta ii mai actual si face istorie...
dar sa nu uitam totusi cine au fost cei care s`au retras si au intors spatele........
si in franta un programator roaman este platic cu 4000 de euro daca stie sa isi faca bn meseria, deci pana la urma nu sunt chiar asha potai


Ultima editare efectuata de catre in Lun 22 Oct 2007 - 21:15, editata de 1 ori
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Lun 22 Oct 2007 - 21:05

Emanuel a scris:LOOOL mie mi se pare si logika o prostie asa cum ne este predata de ,,adversarul'' nostru 9A deja am 4 din prostia lui,eu vreau sa invatz la Pc,sa iau Bacu nu sa notez cu 1prop adevarata cu 2falsa si ?neclara......hai sa fim mai seriosi....
la informatica o sa notezi cu 0 falsul si cu 1 adevaratul Razz, propozitiile neclare va trebui sa le prelucrezi, logica iti va fi foarte de folos in ceea ce ti`ai propus tu. si la bac nu o sa dai din informatica Razz
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Lun 22 Oct 2007 - 21:13

amelia a scris:parerea mea ca...nu numai la uman...de ce??? nu o sa ai nevoie si tu in viatza de ea ca si cineva de la uman??? sau tu nu o sa dai de aceeasi viatza dupa ce termini studiile??? poate acelasi om care...vine la tine sa isi dea copilul la o scoala...vine la tine sa ii faci instalatzia electrica...sau sa ii repari masina....asa ca...nu prea sunt de acord... Smile
vezi de asta suntem noi romanii o natie nasoala. stim din toate putin, dar macar una nu o stim bine.uitate la germania, anglia, marile puteri economice ale europei, ei de ce stiu una si buna. la ei cel care iti face istalatia electrica si nu iti si repara masina. de aia la noi ai nevoie de mii de euro ca sa iti faci instalatia electrica pt ca ti`o fac vreo 3 pana iese bine, cu masina e la fel. sper sa nu te superi, dar asta e parerea mea Very Happy
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de amelia Lun 22 Oct 2007 - 21:58

normal ca nu ma supar......red_light.....e un forum...fiecare isi exprima propria opinie... dar nu cred ca ai inteles chiar bine ceea ce vroiam sa exprim.... nu ma refeream ca acelasi .....face si instalatzia...si repara si masina......erau 2 exemple diferite....date de la profilul scolii nostre....Smile
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Vizitato Mar 23 Oct 2007 - 6:29

mai bine ne-ar pune scrumiere in baie sa putem fuma linistiti ( noi fumatorii bn inteles ) , si sa nu mai dea amenda pt orice prostioara, am auzit si io ca se va reduce la jumate orele, bine ar fii...........

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de micutzu 1988 Mar 23 Oct 2007 - 14:30

da asta cu scrumiera cam ai dreptate .... mai bn ar pune o scrumiera la fiecare WC din scoala si sa scrie la intrare: loc pt fumatori..
micutzu 1988
micutzu 1988
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 52
Varsta : 36
Location : str . M.Eminescu ma gasitzi akol dak avetzi nevoie de mine prunci :))
Data de inscriere : 17/10/2007

http://micutzu17.hi5.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de red_light Mar 23 Oct 2007 - 18:26

de un loc pentru fumat chiar e nevoie, e singurul mod prin care se poate opri fumatul in toalete, nu va poate opri nimeni sa fumati, e dreptul vostru, poate doar sa va explice care sunt efectele.
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Cezar Vin 26 Oct 2007 - 14:30

micutzu 1988 a scris:dc suntem noi obligatzi sa invatzam si anumite materii p care nu le putem agreea Question

Nu esti obligat, numa suporti consecintele daca nu le inveti....asta e, nu ai ce face!
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 26 Oct 2007 - 14:36

nu-i adevarat....liceu tot il faci cumva cumva clasa tot o trreci da ?!dupa aceea urmeaza bacu (daca ai bani il treci) daca ai noroc iara il treci (numai tre sa stii sa scrii si sa citesti)dupa aceea vei suporta consecintele de la viata si vei regreta dupa anii de liceu ca n-ai invatzat,pentru ca:daca invatzai puteai sa ajungi cineva,aveai slujba in mana,aveai cat de cat un viitor asigurat si nu mai suportai nici o consecintza dintre care ti le ofera viata...e valabil pentru toti (nu numai pentru unii)
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Cezar Vin 26 Oct 2007 - 14:54

Ma refer la o ascultare, daca te prinde ca nu ai invatat....iti da o nota care "te ajuta" la medie. Dar in rest poti sa treci, de cand so inventat copiatu se trece mai usor Very Happy
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 26 Oct 2007 - 14:59

asa da....de acord
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Cezar Vin 26 Oct 2007 - 15:05

deci tot am avut dreptate, o fost poate o proplema la exprimare si una la interpretare....si asa o iesit altceva Laughing
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 26 Oct 2007 - 15:22

deci nu intelege gresit.eu pot sa nu-ti dau dreptate tu la fel mie.fiecare isi exprima parerea (daca iti exprimi o parere asta nu inseamna ca ai si dreptate)fiecare pune problema din punctu lui de vedere
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

scoala Empty Re: scoala

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum