ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

+8
Igas
Ica Bici
Emanuel
amelia
Makaveli`
Loby'
Al|n
Marius Bocsa
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Vizitato Mar 23 Oct 2007 - 14:54

io sincer as vrea sa vb cu ei

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Marius Bocsa Mar 23 Oct 2007 - 14:58

desigur...

Marius Bocsa
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Al|n Mar 23 Oct 2007 - 20:44

Dar profesorii discuta cu voi every day aici. Tocmai pentru a dialoga cu voi si pentru voi a fost facut si acest forum. Aici aveti posibilitatea sa aratati cine sunteti cu adevarat, sa aratati ca poate nu sunteti persoanele super rebele pe care va cred multi... ca aveti un suflet si o educatie..., e pacat sa lasati vulgarismul expresional sa va rapeasca aceasta posibilitate. Cred ca am fost inteles. Sunt multi profesori, care au user, multi dorind anonimat, si trebuie sa respectam asta. In fond forumul acesta este al vostru, aici nu mai suntem profesori si elevi, aici suntem colegi de idei... suntem o comunitate virtuala care existam prin IDEE. Bineinteles asta nu exclude ideea de RESPECT, care trebuie aratata cadrelor didactice aici, daca nu ca si cadrul didactic, ci mai ales ca persoana mai in vastra... Trebuie sa intelegeti ca noi tinem la voi ca la copii nostri, ca in fond ai nostrii sunteti, ca va dorim tot binele din lume... tocmai aceasta a fost si ideea nasterii forumului...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Loby' Mier 24 Oct 2007 - 21:24

si io as vrea
Loby'
Loby'
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 21:25

as vrea sa se implice si ei in mai multe discutii...chiar toti.
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 21:27

eu cred ca totzi am vrea....dar trebuie sa ii inteleg si pe profesori..au si ei viatza lor privata....care nu prea le permite ..... sa isi faca timp liber cand vor ei....Very Happy
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 21:33

pai normal,asta-i clar,dar eu zi de profesorii care au user si mai intra din cand in cand sa posteaze si ei cate ceva sa-si deie cu parerea (probabil sunt mai inchisi)
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 22:04

dar sunt profesori care posteaza...mai makaveli` Razz
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 22:08

am reamarcat asta...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Emanuel Sam 27 Oct 2007 - 19:39

mie mi se pare aiurea fiecare poate posta ce vrea ......e cam ridicol....
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Emanuel Sam 27 Oct 2007 - 19:40

Daca vrei sa propui un subiect vorbeste cu profesorul tau de informatica si fii 100% sigur ca o sa fii ascultat Razz
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Ica Bici Mier 31 Oct 2007 - 20:49

Intrebati,puneti probleme si noi cu drag va raspundem.
Ica Bici
Ica Bici
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 53
Location : Stei
Data de inscriere : 28/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de amelia Mier 31 Oct 2007 - 22:49

pai atunci nu ai inteles ideea unui forum emanuel...daca tzi se pare aiurea....Smile
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Igas Mier 7 Noi 2007 - 20:28

Sunt dispus la un dialog, chiar şi aici pe forum, problema e că tastez mai greu.(probabil e o chestie de îndemânare)
Şi ar mai fi o problemă: tematica discuţiei.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Igas Mier 7 Noi 2007 - 20:30

Emanuel a scris:Daca vrei sa propui un subiect vorbeste cu profesorul tau de informatica si fii 100% sigur ca o sa fii ascultat Razz
Şi dacă n-am profesor de informatică.
Apropo, al tău care e?
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de darius Joi 22 Noi 2007 - 15:59

Ar fi bine ca profesorii sa discute cu noi, dar sa nu comparam un profesor cu un elev.............fata de noi elevii, profesorii sunt mult mai inteligenti si precauti.Intre un profesor si un elev nu exista nici un termen de comparatie....
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Al|n Joi 22 Noi 2007 - 20:42

darius a scris:Ar fi bine ca profesorii sa discute cu noi
Da ce mama draq facem toata ziua aci? I love you, man- my man...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Emanuel Joi 22 Noi 2007 - 20:50

Igas a scris:
Şi dacă n-am profesor de informatică.
Apropo, al tău care e?

Cine nu are prof de info sa isi cumpere Wink eu am un mare noroc,ca profesorul de cea mai indragita materie pt mn imi e si diriginte=ii pot pune toate intrebarile la care nu le stiu raspunsul ....cool nu?Razz
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Emanuel Joi 22 Noi 2007 - 20:53

Profesorii (unii) sunt ca ji niste parinti de ajuta aproape in orice situatie,doar ca unii au fitze pe cap sau sunt duri din cauza unor elevii carora daca le dai un deget iti iau toata mana apropo daca nu stii ceva in legatura cu o materie orice profesor iti spune sau daca ai vreo nelamurire
Trebuie sa apreciem ca profesorii si in viata personala intra pe forumi,isi pierd timpul cu noi si asa ne demonstreaza ca nu merg la scoala doar sa-si faca datoria ci pt ca sunt pasionati de aceasta ,,datorie''
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Makaveli` Joi 22 Noi 2007 - 21:02

Emanuel a scris:Profesorii (unii) sunt ca ji niste parinti de ajuta aproape in orice situatie,doar ca unii au fitze pe cap sau sunt duri din cauza unor elevii carora daca le dai un deget iti iau toata mana apropo daca nu stii ceva in legatura cu o materie orice profesor iti spune sau daca ai vreo nelamurire
Trebuie sa apreciem ca profesorii si in viata personala intra pe forumi,isi pierd timpul cu noi si asa ne demonstreaza ca nu merg la scoala doar sa-si faca datoria ci pt ca sunt pasionati de aceasta ,,datorie''

de acord,imi place foarte mult ce ai scris.
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de beckham Vin 23 Noi 2007 - 18:22

felicia a scris:Profesorii nu isi incheie ziua de lucru atunci cand pleaca de la scoala.In ,,timpul liber" corecteaza lucrari,pregatesc materiale pentru a doua zi de lucru etc. Nu este o meserie usoara ci una foarte solicitanta. Exista multe parti frumoase ale acestei meserii dar poate nu toti percep acest lucru. Eu consider ca fiecare elev are ceva bun in el iar cand acest lucru se si vede sunt foarte multumita .
nu zic ca e usoara meseria de profesor..dar avetzi un vantaj pe care multi nu-l au...Aveti concediu mai mare ce astealalte meserii..SmileSmile
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Igas Vin 23 Noi 2007 - 18:26

Crezi că acei care au stabilit zilele de concediu ale unui profesor au fost proşti? Sau n-au mai putut de dragul profesorilor?
E o solicitare psihică intensă, de aceea este necesară o perioadă de refacere mai lungă.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Al|n Vin 23 Noi 2007 - 18:29

beckham a scris:
felicia a scris:Profesorii nu isi incheie ziua de lucru atunci cand pleaca de la scoala.In ,,timpul liber" corecteaza lucrari,pregatesc materiale pentru a doua zi de lucru etc. Nu este o meserie usoara ci una foarte solicitanta. Exista multe parti frumoase ale acestei meserii dar poate nu toti percep acest lucru. Eu consider ca fiecare elev are ceva bun in el iar cand acest lucru se si vede sunt foarte multumita .
nu zic ca e usoara meseria de profesor..dar avetzi un vantaj pe care multi nu-l au...Aveti concediu mai mare ce astealalte meserii..SmileSmile
De ce te gandesti tot timpul la latura materiala a lucrurilor? Felicia se referea la satisfactiile de ordin spiritual ale meseriei de profesor, in ideea ca partea grea a acestei profesii este compensata de satisfactii spirituale care pentru ea si nu numai inseamna ceva...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Emanuel Vin 23 Noi 2007 - 18:30

Si io la ce ma refeream mai sus?Very Happy
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de beckham Vin 23 Noi 2007 - 18:53

Al|n a scris:
beckham a scris:
felicia a scris:Profesorii nu isi incheie ziua de lucru atunci cand pleaca de la scoala.In ,,timpul liber" corecteaza lucrari,pregatesc materiale pentru a doua zi de lucru etc. Nu este o meserie usoara ci una foarte solicitanta. Exista multe parti frumoase ale acestei meserii dar poate nu toti percep acest lucru. Eu consider ca fiecare elev are ceva bun in el iar cand acest lucru se si vede sunt foarte multumita .
nu zic ca e usoara meseria de profesor..dar avetzi un vantaj pe care multi nu-l au...Aveti concediu mai mare ce astealalte meserii..SmileSmile
De ce te gandesti tot timpul la latura materiala a lucrurilor? Felicia se referea la satisfactiile de ordin spiritual ale meseriei de profesor, in ideea ca partea grea a acestei profesii este compensata de satisfactii spirituale care pentru ea si nu numai inseamna ceva...
...
imi cer scuze trebuia sa citesc de doua ori...!!!
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele Empty Re: ATI PREFERA ca si profesorii sa discute cu noi pe subiectele

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum