Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

credetzi in dragoste la prima vedere?!

+16
diddra
red_light
g3org3lutu
Igas
Ica Bici
Cezar
Emanuel
Ligy
Adinutza
Al|n
Loby'
Romina
Admin
amelia
Makaveli`
beckham
20 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?!

credetzi in dragoste la prima vedere?! Vote_lcap174%credetzi in dragoste la prima vedere?! Vote_rcap1 74% 
[ 17 ]
credetzi in dragoste la prima vedere?! Vote_lcap126%credetzi in dragoste la prima vedere?! Vote_rcap1 26% 
[ 6 ]
 
Total voturi : 23
 
 
Sondaj inchis

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de beckham Mier 24 Oct 2007 - 13:02

astept parerile voastre....
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 14:15

exista si asa ceva...eu cred
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 19:25

eu nu cred in asa ceva..la prima vedere..dupa parerea mea..exista atractzie fizica.....nu ai cum sa fii indragostit de o persoana pana nu ii cunosti calitatzile si defectele....dragostea vine cu timpul....dupa ce stai in preajma acelei persoane....o perioada mai indelungata....sau cel putin...asta e parerea mea...Smile
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Admin Mier 24 Oct 2007 - 19:44

Ce spui tu amelia tine mai mult de obisnuinta. Asa poti foarte bine sa fii silita sa stai cu un baiat mai mult timp, sa presupunem prin absurd, si sa te indragostesti de el. Asta e mai mult teoria conform careia OBISNUINTA este a 2-a NATURA. In dragoste exista predestinare, suflete pereche, iubire patimasa pana la extaz... atat de dulce incat doare... Da dragoste la prima vedere exista, implicand mult predestinarea.
Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 53
Location : Tara Crisurilor...
Data de inscriere : 09/10/2007

https://unireasteiforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Romina Mier 24 Oct 2007 - 20:41

Sunt perfect de acord cu Admin. Consider k persoana cu care sunt impreuna imi e predestinta, e dragostea vietzii mele. Te iubesc jumatatea mea ... (se shtie el)
Romina
Romina
junior
junior

Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 22/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 20:45

bine...dar atunci cand iubesti o persoana...ce ii iubesti??? doar fizicul??? ( pt ca acela e cel pe care il potzi descoperi la prima vedere) sau intreaga persoana??? atat exteriorul cat si interiorul ei???
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Loby' Mier 24 Oct 2007 - 21:26

io nu cred
Loby'
Loby'
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Al|n Mier 24 Oct 2007 - 22:11

amelia a scris:bine...dar atunci cand iubesti o persoana...ce ii iubesti??? doar fizicul??? ( pt ca acela e cel pe care il potzi descoperi la prima vedere) sau intreaga persoana??? atat exteriorul cat si interiorul ei???
Iubirea are multe fete... erotismul la fel, nu cauta sa o intelegi ca nu vei reusi. De aceea se zice in popor ca iubirea e oarba, loveste parsiv, odata prins in mrejele ei, nu mai ai scapare.... Twisted Evil E un amestec ciudat de fericire si durere. Nimeni nu stie de ce A iubeste mult pe B cand C ar fi o partida mai buna... nimeni nu stie de taine ne facem sa alegem intr-un fel sau altul... Nu iti bate capusorul, cand ai sa o intalnesti(dragostea), o sa stii. Ar mai fi o discutie ce e iubirea si ce sunt erotismul+ sexualitatea, implicarile lor, dar asta mai tarziu.... dupa cativa ani sau dupa orele 0...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 22:28

Smile))))) okok...cum spunetzi...dupa orele O....Smile))) si oricum..iubirea...e un subiect inepuizabil....asa ca ...avem ce discuta....
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Al|n Vin 26 Oct 2007 - 22:52

Dar parerea voastra e importanta, experientele voastre. Iubire. Dragoste. Ar putea da cineva o definitie a lor?
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Romina Vin 26 Oct 2007 - 23:34

Dragostea ... nush ce definitzie ash putea sa-i dau. E un sentiment ciudat, in sensu k ... asha cum te face fericit, tot asha te poate face shi nefericit.
Romina
Romina
junior
junior

Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 22/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 26 Oct 2007 - 23:36

e destul de greu,dar in concluzie asa e cum zice eu[/img]
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Adinutza Sam 27 Oct 2007 - 0:07

mie`mi place gluma asta : "crezi in dragoste la prima vedere sau trebuie sa mai trec o data ?" Laughing
Adinutza
Adinutza
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 170
Varsta : 34
Data de inscriere : 17/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Ligy Sam 27 Oct 2007 - 8:32

dragoste la prima vedere cred ca exista:)..si la fel ca si la ninja si mie`mi place gluma asta "crezi in dragoste la prima vedere sau trebuie sa mai trec o data ?"

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Emanuel Sam 27 Oct 2007 - 12:40

........cu proverbul ,,Nu Judeca O Carte Dupa Coperta ci Dupa Cuprins'' cred ca raspund la intrebarea asta si ,,Lucrurile Nu Sunt Cea ce Par A Fi''
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 12:45

Si daca nici cuprinsul nu e adevarat, poate ca unul e titlul si altceva scrie in carte, ca se pot face intorsaturi... Laughing

Al doilea proverb e mai bun!
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Al|n Dum 28 Oct 2007 - 22:09

Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine
sa mai aruncam si o a doua privire.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Lun 29 Oct 2007 - 20:16

iubirea..dupa parerea mea..este cel mai curat sentiment...(dragostea adevarata ..nu cea dupa urma careia vrei sa profitzi) ...este atunci cand...te gandesti prima data la cel e langa tine....si apoi la tine...tu esti fericit daca vezi ca lui ii este bine.... iubire adevarat inseamna sa dai....fara sa ceri nimic in schimb....bucuria celuilalt sa fie rasplata ta...
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Makaveli` Lun 29 Oct 2007 - 20:28

Smile
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Lun 29 Oct 2007 - 20:32

de ce zambesti makaveli`??? Razz
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Makaveli` Lun 29 Oct 2007 - 20:34

e comica viata asta...si tot odata e nasoala rau...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Lun 29 Oct 2007 - 20:41

viatza nu e nici cum..noi o facem..si comica si trista ..si rea si buna....
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Makaveli` Lun 29 Oct 2007 - 20:41

PRECIS....
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Al|n Lun 29 Oct 2007 - 20:42

O alta definitie a iubirii ar fi: Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet
ranit si apoi vindecat de altul...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de amelia Lun 29 Oct 2007 - 20:48

sau am si eu una... iubirea e dulcele amar al vietzii....Smile
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

credetzi in dragoste la prima vedere?! Empty Re: credetzi in dragoste la prima vedere?!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum