Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad

In jos

Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Empty Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad

Mesaj Scris de Cezar Lun 29 Oct 2007 - 21:20

Pentru a ne fi mai usor, m-am gandit sa scriu aici ceva tag-uri noi, pe lana cele care sunt:
Voi scrie pe cum le gasesc, acum voi pune unul:

Pentru a fi vazut mai usor un clip de pe you tube, nu mai folositi numai link-ul, ci puneti link-ul in felul urmator [youtube]aici linkul[/youtube]. Chiar daca va consuma mai multe resurse, cred ca nu e o mare problema.
Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Untitl25
Folositi url-ul nu embedul!!!!!


Ultima editare efectuata de catre in Dum 4 Noi 2007 - 17:16, editata de 1 ori
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Empty Re: Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad

Mesaj Scris de Cezar Joi 1 Noi 2007 - 15:55

1. Daca se apasa pe link care e pozitionat pe meniul dintre locul unde se scrie titlul si locul pentru text(aceasta in cazul in care veti da Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Button_topic_reply_en. Daca nu, si scrieti la Quick reply atunci il ai deasupra locului unde se scrie mesajul, deci daca se apasa acolo va aparea ceva de genul [url][/url], acum, pentru a aparea un buton "aici", care cand e apasat sa deschida o pagina, ve-ti face in felul urmator: [url=aici linkul]aici[/ url], fara spatiu intre "/" si "url". Pentru a fi si mai vizibil, se poate folosi boldul, adica la aici puneti asa [b ]aici[/ b] (fara spatiu intre "/" si "url" si intre "b" si "]"). Daca incepi sa il faci fara meniul de coduri e si mai ok, se invata repede...stiu din experianta. SUCCES!

2. Daca vreti sa scrieti ce a scris cineva, fara a da pe Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Icon_post_quote_en, din diferite motive (fie ca ceea ce vreti sa scrieti e in alte subiecte, fie ca vreti sa dati un citat dintr-o carte, etc.). Se apasa pe Quote, acesta nu e la Quick reply, numai daca dati click pe Taguri noi si instructiuni pentru cele care se vad Button_topic_reply_en. Cand veti da click pe el va aparea in felul urmator: [quote][/ quote] (fara spatiu). Aici veti face asa: [quote=numele celui ce a scris citatul]continutul citatului[ / quote](fara spatiu). Nu e prea greu! Si pe acesta, daca va straduiti il veti face numa din tastatura. SUCCES/ quote] (fara spatiu). Aici veti face asa: [quote=numele celui ce a scris citatul]continutul citatului[ / quote](fara spatiu). Nu e prea greu! Si pe acesta, daca va straduiti il veti face numa din tastatura. SUCCES
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum