Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mai exista patriotism azi?

+8
biLoaCi
barzu
Cezar
Igas
Makaveli`
Emanuel
beckham
Al|n
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

mai exista patriotism azi? Empty mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Al|n Sam 1 Dec 2007 - 16:39

mai exista patriotism azi?
Am deschis acest topic sa cunosc si parerea voastra despre ce inseamna a fi patriot azi. Cred ca ideea de patriotism a pierdut
mult in ultimul timp dar CRED ca inca exista patriotism printre tineri. Cu toate neajunsurile lui, care nu sunt mici deloc,
totusi tin si iubesc acest neam... a fi roman inseamna ceva. Suntem datori sa respectem dorinta si sacrificiul inaintasilor
nostrii care au vrut ca noi sa fim romani... nume ca Horia, Closca, Crisan, Avram Iancu, Pintea sa nu le uitam niciodata, sa le
aratam respectul cuvenit si sa ii ducem cu noi suflet oricand.
Totodata am pus un link unde am pus spre download niste melodii care cred ca au izvorat din tristetea si bucuriile acestui popor...
Stefan Hrusca, cu imnul ardealului si MARII MAESTRII LIVIU VASILICA, a carui cantece de haiducie le iubesc... si evident nu
puteau lipsii FRATII PETREUS...
Nu pot sa nu imi exprim si pe aceasta cale REGRETUL PENTRU MOARTEA CELOR 2 MAESTRII: LIVIU VASILICA, GHEORGHE PETRUS... CARE DIN PACATE NU MAI SUNT... VA VOM PURTA IN SUFLETE MEREU, VA VOM IUBI ETERN...
PIERDERE DE NEINLOCUIT IN FOLCLORUL ROMANESC CARE AZI MAI ARE UN PIC SI SE TRANSFORMA IN RAPP...
PS: incercati sa nu glumiti sub nici un fel de forma cu acest subiect, sa va exprimati coerent, pentru a nu fi intelesi gresit.
lINK-UL SPRE PIESE:
http://www.zshare.net/download/5295250af4b3fb/
http://www.zshare.net/download/5295448586ed3d/
Exista patriotism? De exemplu anumite piese, cele cu veta biris le-am dat cu DC++, cand am dat spre cautare 'veta biris-sus la sus la munte sus" din calculatoarele romanilor, sa blocat calculatorul... erau cateva sute de mii...
ASTEPT PARERI, IN GENERAL DUPA CE ASCULTATI PIESELE...
mai exista patriotism azi? Tricolor


Ultima editare efectuata de catre in Sam 1 Dec 2007 - 16:51, editata de 2 ori
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de beckham Sam 1 Dec 2007 - 16:48

Patriotismul nu este numai iubirea pământului în care te-ai născut ci, mai ales, iubirea trecutlui, fără de care nu există iubire de ţară.
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Emanuel Sam 1 Dec 2007 - 18:14

Patriotism parerea mea e ca exista dar foarte putin cand travestiti din alte zari vin in Romania sunt tratati mai ceva ca niste,,Zei'' ca au $$ sau Euro cand Romania e in tranzitie romanii se fac,ca ploua sunt foarte multi care isi bat joc de numele de Romania prin comportamentul lor Patrioti adevarati mai sunt unii batrani care si acum ar muri pt tara lor dar sunt cam....inapoiati si putine persoane mai....tinere


Eu unu ma duc sa-l dezgrop pe Ceausescu sa arate ce inseamna democratie si dupa Nostradamus sa spuna tuturor ce sacrificii au facut cei care nu mai sunt pt ca ,,NOI SA SPUNEM CA SUNTEM ROMANI" si sa avem aceasta tara

Se spune de rau despre Romania si in tara dar nu uita fiecare are o contributie in imagia ei pe plan intern si extern
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Makaveli` Sam 1 Dec 2007 - 19:23

prea putin...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Igas Dum 2 Dec 2007 - 0:23

A fi patriot, în opinia mea, înseamnă să te gândeşti mai ales la prezent şi la viitor, să "lupţi" petru propăşirea ţării tale, să crezi că România o să devină o ţară importantă.
Stă în puterile noastre.
Bineînţeles, trebuie să ne cinstim trecutul, dar să privim spre viitor.
Igas
Igas
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 173
Varsta : 59
Location : Stei
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Cezar Dum 2 Dec 2007 - 14:17

Teritoriul este doar trupul unei natiuni, oamenii care-i locuiesc vaile si dealurile ii sunt sufletul, spiritul, viata.

Deci dupa mine patriot inseama sa fi cu adevarat parte din sufletul si viata undei natiuni.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Emanuel Mar 8 Ian 2008 - 19:26

Acum e greu sa vorbesti de Patriotism dar cand te gandesti cati oameni au crezut in aceasta tara,unii se **** pe ea de la smecherul de pe strada la Televiziuni fiecare vrea sa fie smecher si sa faca bani dar nu uita ca multi au murit si au indurat ca tu sa te nasti intr-o tara ca asta si incearca pe cat posibil sa nu ii dai o imagie proasta, Romania nu isi face singura acest aspect de ,,cersitoare'' ci oamenii din ea Miahi Viteazu sau altii care au luptat pt tara sunt injositi de niste distrusi plecati in alte zari
Romania ne ofera totul pt a fi un popor triumfator dar unii fac acest dar zadarnic
Sacrificiul unor care au crezut in aceasta tara este c**** de niste dezorientati
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de barzu Mier 6 Feb 2008 - 14:12

Emanuel sa stii ca un smecher adevarat isi iubeste tara. Exclamation Exclamation Exclamation
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 6 Feb 2008 - 14:36

Corect barzu
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Al|n Mier 6 Feb 2008 - 17:07

Adevarat.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Emanuel Mier 6 Feb 2008 - 18:57

Ma refeream la smecherii care asculta manele dupa colt seara,cu gasca de vreo 5-9 distrusi care dau in copii sa se afirme care sunt limitati psihic,care fac spectacol(Zic ei)
Acestia mai degraba distrug tara decat sa o iubeasca

Mai sunt o categorie de ,,smecheri'':
care se cred destepti si fac avere dupa altii de exemplu Fabio a venit in Romania sa inceapa o afacere cu inchiriat schiuri,snowboard,etc la Vartop
Avea 3 oameni care din care 2 erau amici buni,cand cerea bani ziceea cat? si ii dadea,30-50% din profit isi luau+salar,nu avea curaj sa le zica in fata ca stie si a plecat spunand ca nu vrea sa mai aiba de aface cu astfel de oameni,inafara de cel pe care l-a luat de la munte ca nu avea tata si l-a dus in Italia sofer pe tir aproape toti romanii ii uraste din cauza unor distrusi.

etc.
Deci astia is patrioti care se cred prea ,,smecheri sa stea la locul lor''? la aceste grupe sociale ma refeream
Fuc**** Respect man
Kill all
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de barzu Mier 6 Feb 2008 - 21:08

Tot nu ai inteles idea de smecher. Incep sa cred ca pe tine te limiteaza cei patru pereti din camera ta. Mai iesi la un suc o bere daca esti major. Internetul nu poate inlocui lucrurile astea din viata ta.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de biLoaCi Mier 6 Feb 2008 - 22:24

patriotism exista dar dispare foarte repede shi pacat...peste cativa ani toti tinerii or sa plece din tara cu prima ocazie... Pe patriotism ar trebui sa se puna un accent mai mare. Pe cand o sa fim shi noi un pic peste nivelu marii la capitol economic nu o sa mai fie fortza de munca...o sa ajungem la p**a ungurilor...au sa fie mai multi maghiari in roamnaia decat romani(atunci in orice magazin o sa fim primiti cu teshik shi dupa aia cu poftiti). Shi cred k nu lipsa de patriotism e problema tarii...problema e pubela aia de parlament in care zac atatea gunoaie shi imput tzara shi o contamineaza pe zi ce trece.


...nu e tara de c*c*t ci oamenii de pe teritoriul ei
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de barzu Mier 6 Feb 2008 - 23:03

Sa speram ca nu o sa se ajunga la asta, iar ...nu e tara de c*c*t ci oamenii de pe teritoriul ei este cea mai adevarata.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 6 Feb 2008 - 23:20

Sistemu e de c***t.
Emanuel ai un orizont foarte limitat si vorbesti foarte multe prostii.
Nu stii ce inseamna cuvantul "smecher"
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de eaASy Vin 8 Feb 2008 - 16:46

biLoaCi a scris:

...nu e tara de c*c*t ci oamenii de pe teritoriul ei
clar sunt o exceptie
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Emanuel Vin 8 Feb 2008 - 17:47

Da esti o exceptie si nu numa tu Razz,Makaveli,Ligy,Backam,Al|n si ei sunt exceptii:P(si nu numai)
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de red_light Vin 8 Feb 2008 - 19:56

nu, nu cred ca mai exista patriotism azi. eu ce putin cred ca sa fii patriot azi inseamna ca esti putin plecat de acasa. cum sa iubesti o tara in care toatre sunt aiurea. si de ce avem mai multa nevoie, un sistem de invatzamant bine pus la punct nu este. macar atat sa ne faca bun. sa ne putem pregati bine sa plecam draqului de aici.
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de barzu Vin 8 Feb 2008 - 23:50

red_light a scris:nu, nu cred ca mai exista patriotism azi. eu ce putin cred ca sa fii patriot azi inseamna ca esti putin plecat de acasa. cum sa iubesti o tara in care toatre sunt aiurea. si de ce avem mai multa nevoie, un sistem de invatzamant bine pus la punct nu este. macar atat sa ne faca bun. sa ne putem pregati bine sa plecam draqului de aici.
Pentru asta noi suntem de vina si atitudinea ta nu e una buna, daca toti ar gandi ca tine poate nu ar mai exista o Romanie.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de red_light Sam 9 Feb 2008 - 0:05

barzu a scris:
red_light a scris:nu, nu cred ca mai exista patriotism azi. eu ce putin cred ca sa fii patriot azi inseamna ca esti putin plecat de acasa. cum sa iubesti o tara in care toatre sunt aiurea. si de ce avem mai multa nevoie, un sistem de invatzamant bine pus la punct nu este. macar atat sa ne faca bun. sa ne putem pregati bine sa plecam draqului de aici.
Pentru asta noi suntem de vina si atitudinea ta nu e una buna, daca toti ar gandi ca tine poate nu ar mai exista o Romanie.
fiecare cu parerea lui. nu suntem noi de vina, cei care conduc tara sunt de vina, si oricat de mult ar vrea unii din ei sa faca ceva nu vor fi lasati de cei care au trait pe vremea ceausestilor. ori sunt indoctrinati ori sunt scosi din sistem. uitate de ex in polonia. intr`o universitate nu sunt mai mult de 10 elevi intr`o sala si 11 profesori pe langa ei. un profesor scrie la tabla si ceilalti fiecare cu elevul lui. e imposibil sa nu pricepi, multi din studentii polonezi nu invatza acasa, invatza in clasa cat e profesorul langa ei si e de ajuns. daca ar fi si la noi asha cat timp liber am castiga ? si oare cu cat am sti mai mult ?
red_light
red_light
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 336
Varsta : 36
Location : stei
Data de inscriere : 20/10/2007

http://www.artophoto.deviantart.com

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de barzu Sam 9 Feb 2008 - 0:28

De generatia noastra depinde viitorul tarii. Daca noi nu o sa ne expunem punctul de vedere atunci cine o va face? Poate copii nostri care or sa spuna ce prosti am fost noi ca nu am incercat sa schimbam si ne-am trait viata in prostie.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de eaASy Sam 9 Feb 2008 - 21:24

Emanuel a scris:Ma refeream la smecherii care asculta manele dupa colt seara,cu gasca de vreo 5-9 distrusi care dau in copii sa se afirme care sunt limitati psihic,care fac spectacol(Zic ei)
Acestia mai degraba distrug tara decat sa o iubeasca

Mai sunt o categorie de ,,smecheri'':
care se cred destepti si fac avere dupa altii de exemplu Fabio a venit in Romania sa inceapa o afacere cu inchiriat schiuri,snowboard,etc la Vartop
Avea 3 oameni care din care 2 erau amici buni,cand cerea bani ziceea cat? si ii dadea,30-50% din profit isi luau+salar,nu avea curaj sa le zica in fata ca stie si a plecat spunand ca nu vrea sa mai aiba de aface cu astfel de oameni,inafara de cel pe care l-a luat de la munte ca nu avea tata si l-a dus in Italia sofer pe tir aproape toti romanii ii uraste din cauza unor distrusi.

etc.
Deci astia is patrioti care se cred prea ,,smecheri sa stea la locul lor''? la aceste grupe sociale ma refeream
Fuc**** Respect man
Kill all
KAPA PA GUN SA BALO KITULA DA PUTNAAAA!!!!!!
cam asta inteleg iO din ce zice emanuel =)
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 15:55

putini oameni ar fi aia
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de thechaotik Mar 12 Feb 2008 - 21:53

Hai sa nu ne intrebam daca mai exista patriotism azi, mai bine ne-am intreba de ce nu suntem cu totii patrioti? Poate ca atunci cand esti oprit de un politist care nu stie completa un proces verbal, sau cand seful tau e fost coleg de clasa care se chinuia sa nu ramana corigent, sau atunci cand vezi la votarea bugetului nu sunt bani pt invatamant si sanatate, dar se gasesc suficienti bani pentru limuzine de serviciu nu-ti mai arde de patriotism. Hai sa fim seriosi si sa ne gandim putin. Intr-un stat care promoveaza coruptia si spaga si care limiteaza posibilitatile unui om obisnuit suntem prea ocupati sa ne gandim la ce punem pe masa decat la dragostea de tara.
thechaotik
thechaotik
junior
junior

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 12/02/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de bishop Mar 12 Feb 2008 - 21:56

thechaotik a scris:Hai sa nu ne intrebam daca mai exista patriotism azi, mai bine ne-am intreba de ce nu suntem cu totii patrioti? Poate ca atunci cand esti oprit de un politist care nu stie completa un proces verbal, sau cand seful tau e fost coleg de clasa care se chinuia sa nu ramana corigent, sau atunci cand vezi la votarea bugetului nu sunt bani pt invatamant si sanatate, dar se gasesc suficienti bani pentru limuzine de serviciu nu-ti mai arde de patriotism. Hai sa fim seriosi si sa ne gandim putin. Intr-un stat care promoveaza coruptia si spaga si care limiteaza posibilitatile unui om obisnuit suntem prea ocupati sa ne gandim la ce punem pe masa decat la dragostea de tara.



bine zis.......
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

mai exista patriotism azi? Empty Re: mai exista patriotism azi?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum