ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

+28
red_light
Victoria
bengosu
darius
g3org3lutu
Ica Bici
eci
Igas
Al|n
Baicu Mihaela
Ligy
micutzu 1988
Miss Gi
ana_v
oNNu
Cezar
adela
Loby'
Makaveli`
m3z0
Emanuel
eaASy
x-cite
Ionutz
Adinutza
amelia
beckham
Marius Bocsa
32 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Joi 25 Oct 2007 - 22:34

si ce poti sa faci, o fi sau nu prostie, nu avem ce face, stam in scola...sau....Smile
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Miss Gi Joi 25 Oct 2007 - 22:57

sunt de acord cu voi ...e o prostie sa inchida poarta.....da ce ma enerveaza cel mai rau ii ca feli comenteaza tot timpu....macar de si-ar tine gura inchisa.....nu ii pusa ea la poarta sa comenteze ci sa nu ne lase sa iesim...
Miss Gi
Miss Gi
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Data de inscriere : 18/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de micutzu 1988 Joi 25 Oct 2007 - 23:05

da c parere sa avem k nici pana in fatza scoli nu potzi iesi dak ai treaba numa dak devii alpinist si mai dai si 5 buc dak te faci alpinist si escaladezi garduri si te vede feli sau cineva .... nasol rau .. ar trebui sa scrie p scoala : Liceul de Maxima Securitate G.R.I "Unirea" Stei
micutzu 1988
micutzu 1988
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 52
Varsta : 36
Location : str . M.Eminescu ma gasitzi akol dak avetzi nevoie de mine prunci :))
Data de inscriere : 17/10/2007

http://micutzu17.hi5.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de eaASy Vin 26 Oct 2007 - 9:23

sa vedeti ce'am patit ... mi s'a dezlegat un siret cand sa sar gardu =)
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Loby' Vin 26 Oct 2007 - 13:42

nu am putea sa adunam cv semnaturi sau cv de genu....sa nu mai inkita poarta...dak tre sa meri la 1 nu te lasaX(X([b]
Loby'
Loby'
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 46
Varsta : 34
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Vin 26 Oct 2007 - 14:22

eaASy a scris:sa vedeti ce'am patit ... mi s'a dezlegat un siret cand sa sar gardu =)

Si cum s-a terminat? Nu ai patit nimic in timpul escaladarii? Very Happy
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de eaASy Vin 26 Oct 2007 - 15:35

dubla fractura de tibie si peroneu Smile)
1) Cam in luna a 5-a se va imbunatati circulatia si nu va mai fi vinat cind il tii in jos
2) In luna 6-8 o sa mergi in cirje,in siguranta
3) In luna 9-12 vei merge fara cirje
.... Nu am patit nik am ajuns in siguranta akasa Smile)
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de oNNu Vin 26 Oct 2007 - 15:48

Smile))) ce mai speriat eassy...
oNNu
oNNu
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Location : Germany
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Vin 26 Oct 2007 - 16:05

Bagi pe oameni in sperieti Laughing
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Ligy Sam 27 Oct 2007 - 8:14

inchisu portzii....poi profesorii de ce nu se pun si ei pentru un moment in locul nostru???..ei cum s`ar simtzii sa stie ca vin la scoala si sa vada ca sunt inchisi pana la ora 2 ..sau 3,pana la cat sunt orele.. Am fost si la liceul 1, dar chiar dak se spune ca acolo is profesorii severi sau mai shtiu io ce..nu`i ca si la lic 2..sa ne inchida usa cu lanturi si sa nu ne lase sa iesim..Doamne fereste,dak stiam ca o sa fie asa mai bine mergeam la lic1. Oamenilor renuntati cu chestia asta,deschidetzi usa si o sa vedetzi ca o sa fie mai bine pentru toti..nu o sa ne mai simtzim ca la ....."inchisoare"

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Baicu Mihaela Sam 27 Oct 2007 - 10:50

Inchisul portii va ajuta, chiar daca nu constientizati pe moment, sa luati o decizie corecta...aceea de a ramane in scoala si de a face parte dintr-un sistem in care v-ati inscris de buna voie si nesiliti de nimeni la inceputul anului scolar...
Baicu Mihaela
Baicu Mihaela
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Makaveli` Sam 27 Oct 2007 - 11:06

pai oricum fugim de la ore daca vrem si daca e inchisa poarta si daca nu.
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 11:17

In cazul in care poarta va ramanea inchisa nu se va putea reusit vreodata ca scoala sa fie mai placuta elevilor decat profesorilor, dupa spusele lui N Iorga, aceea e scoala ideala.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Baicu Mihaela Sam 27 Oct 2007 - 11:23

Idligy, faptul tu te simti la scoala ca la..."inchisoare" s-ar putea sa nu aiba nimic de-a face cu inchisul portii...de vreme ce inchisoarea reprezinta condamnare si meditatie la greselile facute iar scoala optiunea de a cunoaste, gandi, alege si lua decizii LIBER. Iar sa fii LIBER nu inseamna sa fugi de cunoastere, nu-i asa?
Baicu Mihaela
Baicu Mihaela
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 15/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Al|n Sam 27 Oct 2007 - 11:48

De acord in mare parte cu Mihalela. Pe de alta parte, aceasta decizie cu inchisul portii a fost luata in urmatoarele conditii: la un moment dat liceul nostru a avut un numar enorm de absente, in urma carora au fost probleme mari. Pentru a remedia aceasta problema au fost 2 variante: de a sanctiona exemplar cateva zeci de elevi, exmatriculari, note scazute la purtare, etc. Nu cred ca v-ar fi convenit multora, acasa multi ar fi luat-o pe coaja de la parinti. Si a 2-a care este acum, de a inchide usa si a rezolva problema absentelor fara sanctiuni. De exemplu incearca sa intrii sau sa iesi din liceul Aurel Lazar Oradea. Al doilea lucru bun cu inchiderea portii se refera si la protectia in sine a elevilor, au mai fost cazuri cand indivizi din oras au venit si au agresat elevii nostrii. Astfel va e asigurata protectia. In fine, ca orice lucru, isi are pretul lui. Per ansamblu, raport avantaje-dezavantaje inchisul portii DE MOMENT il consider un lucru bun. Poate ca odata cu timpul, democratia va fi inteleasa mai bine si in orasul nostru, si atunci nu va mai fi necesar. Acum ca nu e la poarta o persoana simpatica, na, ... ce sa zic... o sa facem un concurs de miss " poarta", si o sa va punem una beton... sau sa vedem daca nu vine Sofia Loren... atunci o sa ziceti sa o scoatem ca ramaneti la poarta sa o admirati. Lasa ca nici Feli nu ii fata rea, trebuie sa va ganditi ca mananca si ea o paine, de aci traieste, stiu ca multi nu puteti intelege asta, pentru ca parintii va sustin deocamdata material, dar va veni si randul vostru... Eu stiu ca voi sunteti copii destepti toti, cu IQ-ul mai mare ca numarul de la pantofi, cel putin cei de aci de pe forum si veti intelege cu siguranta ce am vrut sa zic. Dar asta e doar parerea mea si a Mihaelei, voi puteti avea un alt punct de vedere, atata timp cat nu izvoreste din contraditie si ura, pe care sa il sustineti democratic.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Makaveli` Sam 27 Oct 2007 - 12:18

de acord,dar credeti ca anul acesta nu vor mai fi absente ?Probabil va fi un numar mai scazut dar tot va fii.Normal si tanti feli trebuie sa traiasca binenteles dar ii putea lasa vechea slujba acolo la spalat sau unde era sau daca ii da un salariu mai convenabil mi se pare corect sa steie la poarta cate 6-7 ore pe zi sa injur,sa se certe cu toti elevii,mai cu cate un profesor,deja i sa urcat la cap sincer SE CREDE DIRECTOARE
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 12:31

"se crede drectoare" - am auzit ca a fost poreclita cumva asemanator, dar nu numa ca se crede ci si face pe directoarea...
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Al|n Sam 27 Oct 2007 - 12:53

Makaveli, vor mai fi absente, cu siguranta, dar mult mai putine si un numar care nu va mai crea probleme . Privitor la faptul ca doamnei Feli i s-ar fi suit la cap si injura se poate sa aveti dreptate, cum am spus orice lucru isi are pretul lui. Credeti ca democratia nu isi are partile ei rele? DAR TOTUSI O PREFERAM, partile ei rele sunt un pret pe care il platim pentru libertatea de expresie. Ca nu are educatia pe care o aveti voi ( doamna Feli), sunt sigur ca oricare dintre noi avem in familie oameni cu educatie mai putina pe care ii iubim, sa nu uitati ca orice om are o parte buna si una rea. Si voi aveti si parti bune si rele, important e sa evoluati, sa aveti constant dorinta de a deveni persoane mai bune. Din nou specific, asta e punctul meu de vedere.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Makaveli` Sam 27 Oct 2007 - 13:02

sunt de acord cu dumneavoastra.fiecare avem partile noastre bune si partile noastre rele corect.Dar ceea ce nu inteleg de ce nu se comporta normal ?Sa fie mai prietenoasa,sa fie mai sociabila,intelegatoare.
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 13:03

Da, deacord cu Makaveli, nu se poate vorbi cu ea. N-ai bilet de voie, nici sa dai un telefon langa scoala nu te lasa Laughing , noroc cu telefoanele mobile.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de beckham Sam 27 Oct 2007 - 13:24

am eu o modalitate dak vretzi sa iesitzi pe poarta...Wink...va facetzi un bilet de voie(skris de voi) si mergetzi si`l datzi` la FELICIA...si gata...dak vrei sa iesi din skoala trebe sa te duka mintea...!!!
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 13:27

Stiu si de fatza asta. Numa ca parca stie cand e scris de tine. Vad eu pe geam cum ii purica pe astia care vin cu bilete facute de ei. Eu nu am incercat asta. Si nici nu intentionez sa o fac.
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de eaASy Sam 27 Oct 2007 - 14:04

si nici sa nu faci Wink) ca ajungi la parnaie Smile)
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Cezar Sam 27 Oct 2007 - 14:22

Stiu ca daca te prinde te taxeaza...mai bine ies legal..., totusi numai cum si cand se poate Very Happy
Cezar
Cezar
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 296
Varsta : 32
Location : p-aci si eu, nu cred ca ar conta prea mult...
Data de inscriere : 25/10/2007

http://www.youforum.foruminute.com

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Ligy Sam 27 Oct 2007 - 19:22

nu am spus ca ma simt la inchisoare ..am auzit de la mai multi knd vin dimineatza la scoala ca spun "iara mergem la inchisoare'...dar nu are niciun rost inchisu portii pentru ca ala care vrea sa fuga tot fuge, in loc sa inchidetzi poarta ar fi mai bine sa`i sanctionatzi pe cei care au mai multe apsentze de exemplu sa`i exmatriculatzi sau sa`i transferatzi la profesionala

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre - Pagina 2 Empty Re: ce parere aveti despre "inchisu portii" si despre

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum