Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce parere aveti despre incalzirea globala?

+8
beckham
thechaotik
Spitzy
barzu
bishop
felicia
Makaveli`
Emanuel
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cum credeti ca vom pieri?

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_lcap118%Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_rcap1 18% 
[ 3 ]
Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_lcap118%Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_rcap1 18% 
[ 3 ]
Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_lcap118%Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_rcap1 18% 
[ 3 ]
Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_lcap146%Ce parere aveti despre incalzirea globala? Vote_rcap1 46% 
[ 8 ]
 
Total voturi : 17
 
 

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Emanuel Vin 8 Feb 2008 - 15:38

Ce parere aveti despre fenomenul de incalzire globala?
In cat timp credeti ca nu vom mai avea iarna si vor fi 2 anotimpuri?
Credeti ca va fi mai bine cu doua anotimpuri?
Ce credti ca se poate face inpotriva acestui fenomen?
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Makaveli` Vin 8 Feb 2008 - 17:09

in 50 ani,m-am uitat la un documentar despre incalzirea globala...
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Dum 10 Feb 2008 - 17:08

Incalzirea globala este o reala problema a omenirii.
Pana nu demult, oamenii de stiinta au imbratisat ideea ca fenomenul incalzirii globale va cauza schimbari majore si probleme acute in lume, dar in modul lor de gandire scenariul prevedea ca acestea se vor intimpla intr-o perioada cuprinsa undeva intre 50 si 100 de ani si ca abia atunci se vor face resimtite efectele. Incalzirea are foarte putine sanse (mai putin de 10 la suta) de a fi sub 1,5 grade, in schimb "valori substantial mai mari de 4,5 grade nu pot fi excluse'', agravand deci aceasta previziune.
Daca nu se iau masuri, verile vor fi tot mai fierbinti, iar iernile tot mai geroase. Nivelul apei o sa inceapa sa creasca, iar fenomenele precum furtunile si inundatiile vor fi tot mai dese.
La Paris a fost dat publicităţii un raport, îndelung-aşteptat, elaborat sub egida ONU de Comisia Interguvernamentală asupra Schimbărilor Climatice. Experţii spun că va reprezenta cel mai cuprinzător studiu de până acum acum în ceea ce priveşte efectele încălzirii globale asupra vremii, pământului şi oceanelor.Una din concluzii este că în mod foarte probabil (90%) activitatea umană este cauza încălzirii globale. Concentratia de dioxid de carbon va creste in continuare, iar pentru o stabilizare la un nivel dublu fata de era preindustriala (550 ppm) si o crestere a temperaturii medii globale cu "doar" 3 grade este nevoie de o reducere la jumatate a emisiilor actuale de CO2.
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 17:12

Cum credeti ca vom pieri? impuscati glumeam .........al 3-lea razboi mondial unde nu o sa mai fie arme ,tancuri,avioane, etc...............direct rachetele nucleare
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Dum 10 Feb 2008 - 17:18

Referitor la vot , eu nu pot opta pentru nici una dintre variante desi sunt de parere ca ,, omul tot trebue sa moara de ceva’’.
Nimic nu e etern. Totul se transforma iar in prezent important este daca apogeul civilizatiei umane e mai departat sau mai apropiat.
Eu spun ca e bine sa nu fim nici prapastiosi, nici indulgenti. Omenirea nu va disparea, vor exista mereu supravietuitori care vor continua. Sigur, unii considera ca actualul ciclu de civilizatie se apropie de sfarsit, dupa care un nou ciclu al unei noi omeniri urmeaza. Daca am si face mai multe decat am vorbi gratuit si alarmist, poate trecerea dintre civilizatii ar fi una marcata de intelepciune, nu de o distrugere in masa. Decizia e a fiecaruia dintre noi.
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de barzu Dum 10 Feb 2008 - 17:21

Nu cred ca vom muri datorita incalzirii globale pentru ca ne vom acomoda sau vom evolua. Daca nu singur se va gasi o sulutie la problema asta.
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Dum 10 Feb 2008 - 17:24

bishop a scris:Cum credeti ca vom pieri? impuscati glumeam .........al 3-lea razboi mondial unde nu o sa mai fie arme ,tancuri,avioane, etc...............direct rachetele nucleare

Un scenariu apocaliptic gasesti http://www.trilulilu.ro/vietnam/27c54b1e5d5228




Ce parere ai?
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Dum 10 Feb 2008 - 17:32

Despre incalzirea globala gasiti informatii la urmatoarea adresa:
http://www.incalzireaplanetei.ro/
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 17:35

ce mare smecherie cu atatea linkuri ..... se va topi ghetarii si vom fii acoperiti de ape . In olanda in fiecare an creste cu nsuhu cati centimetri apa . Dar pana atunci noi vom fi DEAD
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Dum 10 Feb 2008 - 17:53

http://www.trilulilu.ro/vietnam/27c54b1e5d5228 acest link felicia ii ceva gen terminator e posibil sa se intample asa ceva cine stie .......vom trai si vom vedea
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Mar 12 Feb 2008 - 18:33

Eu cred ca asa ar arata al III-lea razboi mondial de care tu vorbeai. Sper sa nu traim asemenea clipe nici noi nici generatiile viitoare.
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Mar 12 Feb 2008 - 18:55

nu nu doamne feresti
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Makaveli` Mar 12 Feb 2008 - 19:09

eu as vrea,chiar generatia mea sa fie ultima.Peace
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Mar 12 Feb 2008 - 19:14

Makaveli` a scris:eu as vrea,chiar generatia mea sa fie ultima.Peace

Nu este exclus acest lucru mai ales daca ne gandim la previziunile pentru 2012.
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Makaveli` Mar 12 Feb 2008 - 19:32

bine ar fii Smile
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Mar 12 Feb 2008 - 21:16

[quote="felicia[/quote]

Nu este exclus acest lucru mai ales daca ne gandim la previziunile pentru 2012.[/quote]


care sunt alea
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Spitzy Mier 13 Feb 2008 - 21:34

in 2012 vom murii cu totii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spitzy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 201
Varsta : 34
Location : treaba mea
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Mier 13 Feb 2008 - 21:43

sa mori tu ?
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de thechaotik Mier 13 Feb 2008 - 22:24

Nu disperati fratilor ca dak creste nivelul apei fugim la arieseni si o mai ducem p-acolo cativa ani.
thechaotik
thechaotik
junior
junior

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 12/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Emanuel Mier 13 Feb 2008 - 22:37

Creasca ma apa vom pluti,cu eolienele avem curent pt PC. mancare....peste,net sa fie si e OK.!
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de beckham Mier 13 Feb 2008 - 23:28

nu vreau sa cred despre asta ca in 2012 vom muri...nuuu...
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Vin 15 Feb 2008 - 19:46

Spitzy_Florin_2007 a scris:in 2012 vom murii cu totii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Eu nu cred ca vom muri cu totii in 2012. Este adevarat insa ca se vor produce unele schimbari dar omenirea va supravietui.
Informeazate pe aceasta tema si fii mai optimist.
felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de bishop Vin 15 Feb 2008 - 19:48

ce se zice ca s-ar intampla in 2012 ?
bishop
bishop
thug
thug

Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 08/02/2008

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de beckham Vin 15 Feb 2008 - 20:05

felicia a scris:
Spitzy_Florin_2007 a scris:in 2012 vom murii cu totii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Eu nu cred ca vom muri cu totii in 2012. Este adevarat insa ca se vor produce unele schimbari dar omenirea va supravietui.
Informeazate pe aceasta tema si fii mai optimist.
are dreptul sa fie cum vrea...Razz
beckham
beckham
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 361
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de felicia Vin 15 Feb 2008 - 20:11

felicia
felicia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 50
Data de inscriere : 13/10/2007

Sus In jos

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Empty Re: Ce parere aveti despre incalzirea globala?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum