Unirea_Stei. Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

+10
biLoaCi
barzu
Ligy
darius
Emanuel
oNNu
Al|n
amelia
Ionutz
Makaveli`
14 participanți

In jos

Manelele au adus ceva bun pentru romania ?

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Vote_lcap15%dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Vote_rcap1 5% 
[ 1 ]
dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Vote_lcap195%dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Vote_rcap1 95% 
[ 20 ]
 
Total voturi : 21
 
 
Sondaj inchis

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 21:22

eu nu cred.....
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Ionutz Mier 24 Oct 2007 - 21:27

Au adus prostie in Romania de parca nu era destula! Smile Very Happy
Ionutz
Ionutz
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 100
Location : On Earth
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 21:31

manenele sunt facute pt a se vinde....si normal...a incasa bani.....de cele mai multe ori sunt copiile unor piese celebre.....si subiectele abordate sunt de cele mai multe ori aiureli..nu spun..mai este una la 1000 care e mai reusita...si o potzi asculta(nu prea mult).....dar e 1 la 1000 ....Smile)))
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de amelia Mier 24 Oct 2007 - 21:32

de adus ceva bun..pt noi nu..pt cei care le canta da....Smile))))
amelia
amelia
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Al|n Mier 24 Oct 2007 - 21:35

La fel cred si eu, sunt ceva mediocru. De fapt muzica in esenta ei este transpunerea sentimentelor umane sub forma acustica, linie melodioasa. Orice piesa buna tre sa abunde de sentiment, sentiment pe care geniul muzicianului il transmite celorlalti, cateodata prin intermediul vocii solistului daca compozitorul nu are... Manelele nu contin urma de sentiment, ridica in slavi partea materiala a lucrurilor( sunt jmecher, am de toate...), incita la tradare sau plang dupa tot felul de interesante centuriste care nu mai is.... Nu au nimic comun cu muzica. Daca ne gandim ca formatiile mari scot un album de 12 piese in cateva luni, fiec are piesa e lucrata, iar guta scoate 3 pe saptamana... MANELELE SUNT un mod prin care altii fac miliarde, intoxicand zi de zi tineretul apoi vanzand toxicitatea fara A OFERII ALTERNATIVA, BA MAI MULT OPRIND-O... Nu am nimic cu cei care le asculta, LE DETEST... DEF LOR AR FI.... O PIESA CU O SG LINIE MELODICA+ UN SINGUR VERS, SI ALA DE OBICEI MONOSILABIC SI EXASPERANT...+ALI BABA SOLIST VOCAL=shit
bullshit. F****g gy***s...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de oNNu Mier 24 Oct 2007 - 21:37

hai sa recunoastem...manelele nu a adus nimica bun in rominia..toata lumea vb ca cit uraste tziganii da pina la urma le asculta porcariile...pina si filmele despre tigani sunt facute de romini...asta e parerea mea..
oNNu
oNNu
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Location : Germany
Data de inscriere : 12/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 24 Oct 2007 - 21:38

pentru cei care canta normal Smile.... bani si prostie.pai la multe chefuri dupa distractie se incepe bataia...DE CE ? din cauza manelelor.Multi chiar se cred (barosani,smecheri,pesti) cand asculta manele si le creste adrenalina Smile de ce nu am inteles si nu voi intelege niciodata
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Emanuel Vin 26 Oct 2007 - 19:47

Cei care au iesit putin in societate,au si ei un Tv si o combina la care asc manele,,romi'' si cei din sate care au venit la oras cad prada usor manelelor......lor daca le spunetzi asta Dom' profesor Al|n va zic si ei vreo 20 de D-zeu(ii)....toti o sa isi dea seama mai tarziu ce inseamna manelele,e doar o chestiune de timp Razz
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de darius Joi 1 Noi 2007 - 20:41

felicitari domn profesor sunteti cel mai tare cu-i nu ii plac manelele sa nu asculte si cu asta basta fiecare cu genul lui de muzica............
darius
darius
membru
membru

Numarul mesajelor : 115
Data de inscriere : 31/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Ligy Dum 9 Dec 2007 - 11:14

Este foarte adevarat ca manelele sunt copii dupa melodii reusite,mie nu mi le plac dar totusi gusturile nu se discuta. Fiecare cu ce`i place...

Ligy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 594
Varsta : 32
Location : n`am
Data de inscriere : 19/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Emanuel Joi 13 Dec 2007 - 20:46

.......Fiecare cu ce ii place sunt persoane care se multumesc dupa ce vin de la munca o manea o femeie si somn usor si sunt Happy in opinia unora si ei ,,traiesc fiecare clipa'' fiecare cu ce poate
Chiar daca nu esti Rocker trebuie sa ,,RESPECTI SA FII RESPECTAT"
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de barzu Vin 25 Ian 2008 - 22:36

Aproape toti tineri romani nu vor sa gandeasca din cauza manelelor. E mult mai grav de cat stim noi, dar multora nu le pasa ca ne ducem incet spre GUTA. Twisted Evil
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Al|n Vin 25 Ian 2008 - 23:10

Adevarat si totodata nu ma pot abtine sa urez BUN VENIT tovarasului Barzu...
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Emanuel Sam 26 Ian 2008 - 21:12

ce tot vorbiti Guta e la gara aproape in orase nu cred ca va disparea in sate izolate poate acolo manelele sunt o noutate din cauza orizontului de cunoastere limitat...
Emanuel
Emanuel
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 32
Location : Într-un sat măricel, un oraş forţat.
Data de inscriere : 16/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de barzu Mier 6 Feb 2008 - 23:09

Dar Emanuel orizontul de cunoastere limitat te caracterizeaza. Guta e la tine in fata usi. DESCHIDE-O Twisted Evil
barzu
barzu
membru
membru

Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de biLoaCi Mier 6 Feb 2008 - 23:15

copii la genu rap se imbraca dar asculta manele...nu poarta nimic in cap decat sepci...prostia sa o acopere

nu toate manelele is porcarii desi majoritatea is o manifestare a inculturii...acuma...e la libera alegere a ascultatorului(aia de mai sus e adevarata =D)
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Al|n Mier 6 Feb 2008 - 23:18

Barzu Emanuel e fan rock, el nu reuseste cateodata sa isi exprime ideile bine, si de aceea e de foarte multe ori inteles gresit. Dupa cate am inteles nu suporta manelele.
Al|n
Al|n
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 808
Varsta : 52
Location : Nu unde as vrea...
Data de inscriere : 11/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Makaveli` Mier 6 Feb 2008 - 23:30

Cam fiecare gen de muzica are stilul lor de imbracaminte specific
Un fan inrait al unui gen de muzica se va imbraca specific genului pe care il asculta

"Oricum am vazut multe perechi de NIKE care dansau pe manele,dar nu se simteau bine" Very Happy
GLUMESC
Makaveli`
Makaveli`
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 408
Data de inscriere : 24/10/2007

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de biLoaCi Mier 6 Feb 2008 - 23:37

privesc cu lupa...cum imi sare`n bratze supa...knd se`aud manele de la tzaranu de deasupra Smile
biLoaCi
biLoaCi
junior
junior

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 06/02/2008

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de eaASy Joi 7 Feb 2008 - 16:39

manele*le au adus ceva bun in tzara
mai multi betivi =D
hai traiasca maneaua
eaASy
eaASy
membru fondator
membru fondator

Numarul mesajelor : 392
Location : i support photoshop
Data de inscriere : 14/10/2007

http://schhh.ro

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de BlueEyes Vin 20 Iun 2008 - 21:54

urasc betivii !!! Smile) nu gasesti o banca in oras...numa cu betivi Neutral...
BlueEyes
BlueEyes
membru
membru

Numarul mesajelor : 79
Location : p Luna intre Stele
Data de inscriere : 16/02/2008

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de EnzO Vin 15 Oct 2010 - 18:43

o muzica de toata jena care nu a adus si nu va aduce nimic bun in tara asta..toti se cred bazati pe muzica asta chiar daca este vai de capul lor ..acuma fiecare cu gusturile lui , nu poti obliga pe cineva sa asculte acelasi gen de muzica , ca si tine
EnzO
EnzO
junior
junior

Numarul mesajelor : 19
Location : in A State of Trance
Data de inscriere : 14/10/2010

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Emi Mier 20 Oct 2010 - 12:06

Manele? /Smile
Mai rau nu se poate ! Smile)

Emi
membru
membru

Numarul mesajelor : 67
Varsta : 29
Data de inscriere : 17/09/2010

Sus In jos

dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe Empty Re: dar de manele ce parere aveti ?credeti ca a adus ceva bun pe

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum